CHP’li Varlıker’den Türk-İş Başkanı Atalay’a istifa çağrısı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

CHP’li Varlıker’den Türk-İş Başkanı Atalay’a istifa çağrısı

CHP’li Varlıker’den Türk-İş Başkanı Atalay’a istifa çağrısı

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker’den, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’a istifa çağrısı. Varlıker, “Atalay, 200 bin kamu işçisinin emeğini ve alın terini saraya satmıştır. Çünkü o saraya bağlıdır” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Ağustos 2019 Perşembe, 14:25

Hükümet ile Türk-İş arasında süren pazarlık, işçilerin beklentilerin çok üzerinde sonuçlandı. Sürece tepki gösteren CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, 200 bin kamu işçisi için hükümet tarafından verilen ilk zam teklifinin 7+4 olduğunu hatırlattı.

Varlıker, “Türk-İş yüzde 15 ve seyyanen 300 lira istiyordu. Hükümet ilk pazarlıkta 8+4 dedi ve başkan tereddütsüz kabul etti. Açık kalan mikrofondan bakana usulca “Uzasa işi karıştıracağız, böyle kapattım” dedi.
Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın 200 bin kamu işçisinin emeğini ve alın terini saraya sattığını öne süren Tolga Varlıker, Atalay’ın istifasını istedi. Yapılanan vicdansızlık ve insafsızlık olduğunu belirten Varlıker, “Türk-İş Başkanı’nın eli kolu bağlı. Çünkü, o saraya bağlı” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı