REKLAMI GEÇ

Cihaner’den örgüte: Rahat olun

Cihaner’den örgüte: Rahat olun

CHP’de örgütle Denizli Milletvekili Cihaner arasındaki gerginlik yükseldi. Cihaner, “Yaklaşan genel seçimler nedeniyle böyle saçma sapan tartışma başlatılmak isteniyor. Ancak çekinenler varsa söyleyeyim, önümüzdeki dönem kesinlikte Denizli’den aday olmayacağım” dedi.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 27 Eylül 2014 Cumartesi, 13:35

Son günlerde örgütle arasının açık olduğu yönünde sık sık haberler çıkan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, basın toplantısı düzenleyip net konuştu.

North Point Otel’de basın toplantısı düzenleyen Cihaner, yerel basında çıkan “Denizli’ye geldiğinden il yönetiminin haberi yok” yorumlarını eleştirdi.

RAHAT OLUN, ADAY DEĞİLİM
Siyasetin değişik alanlarda yapıldığını ve il yönetiminin yaptığı her şeyi milletvekillerine, milletvekilinin yaptığı her şeyi de il yönetimine söylemek zorunda olmadığını belirten Cihaner, “Basında çıkan haberleri çok anlamsız bir tartışma olarak görüyorum. Denizli’ye basın mensuplarıyla toplantı yapmak amacıyla geldim. Tabi örgütle işlerimiz, diyaloglarımız oluyor ama son tartışma gereksiz bir tartışma. Bu tartışmanın yerel medyada eleştirel tonda verilmiş olmasını da anlamakta güçlük çekiyorum. Yani oradan bir gerilim mi yaratılmak isteniyor anlamıyorum. Siyaset değişik yerlerde yapılır, bir yere özgünleştirilemez. Siyasette sadece yanında il örgütü yöneticileri ile yapılmaz. Sizlerle daha rahat bir ortamda olabilmek için böyle bir şey örgütledik. Sanırım bu tartışmanın bir gerekçesi de herhalde yaklaşan genel seçimler. Gene çok gereksiz olduğunu düşündüğüm saçma sapan tartışma başlatılmak isteniyor. Ben açıklıkla ifade edeyim bu tarz gerilimlere gerek yok. Çekinenler varsa çekinmelerine de gerek yok. Çünkü ben önümüzdeki dönem eğer bir dönem daha milletvekilliğini düşünürsem bu kesinlikle Denizli olmayacak” dedi.

MİLLETVEKİLİ PROFİLİNİ ÇİZDİ
Denizli il örgütü talep ettiği ve YSK’nın kontenjan zorunluluğu nedeniyle Denizli’den aday olduğunu vurgulayan Cihaner, genç ve kadın kadrolarına dikkat çekti. Cihaner, “Denizli’de siyaset yapan yurttaşlarımız var. Yıllardır Denizli’nin tozunu yutan koşturan partililerimiz var. Her biri fazlasıyla hak ediyor. Denizli’nin performansını potansiyelini daha fazla ortaya çıkaracak genç, daha dinamik ve kadın ağırlık profilin oluşması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

DENİZLİ’YE GELEMEDİĞİM DOĞRU
CHP Denizli Milletvekili Cihaner, gerek partililerden gerekse vatandaşlardan “Denizli’ye gelmiyor” eleştirileri aldığının da farkında olduğunu belirterek özeleştiride bulundu.
Parti Meclisi üyeliği görevi ve Parlamento’nun çok yoğun çalışması nedeniyle, Denizli’ye çok sık gelemediğini, geldiğinde de bunu şova dönüştürmediğini belirten Cihaner, siyasetin sünnet, düğün, cenaze sarmalından çıkması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

DÜĞÜNE GİTMEM, SOMA’YA GİDERİM
“Klasik bir politikacı gibi düğün, sünnet cenaze, sarmalına katılmadığım, girmediğim doğru. Malum bürokrasiden geldim yerelle güçlü bir bağım da olmadı. Daha çok örgütlerle Türkiye’nin her yerindeki örgütlerle, siyasete girerkenki profilim üzerinden bir bağlantı kurmuş durumdayım. Ayrıca, Türkiye’de artık geleneksek siyaset anlayışının da terk edilmesi lazım. Yani milletvekillerin daha çok, parlamento, toplumun aydınlatılması, kendi siyasi fikirleri doğrultusunda çalışmalara zaman ayırmaları gerekir. Sadece cenaze, düğün, kuşkusuz o da önemli, yurttaşların acılarını, sevinçlerini temsilcilerin paylaşması önemli ama, orayla da daraltılmaması lazım. Bu biraz da AKP’nin ve Türkiye’de egemen olan sağ siyasetlerin yerleştirdiği bir şey aslında. Her türlü usulsüzlüğü, yağmağı yaparlar, halk düşmanı politikalar üretirler, ama cenazeye gidince ‘a milletvekili bizimle’ olur. Milletvekili sizinle orda olacağına Soma’da olsun. Soma’daki o hukuk dışı düzenlemeleri yapmasın. Emek düşmanı düzenlemeler yapmasın. Yurttaşların bunu da sorgulaması lazım.”

Yorumlar

Bakış Açısı   -  Bağlantı 27 Eylül 2014, 20:50

Denizli CHP liler şimdi pırpırdır. Her türlü oyunu oynarlar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı