REKLAMI GEÇ

Arslan, atıksu haberimizi TBMM’ye taşıdı

Arslan, atıksu haberimizi TBMM’ye taşıdı

Denizlihaber.com yazdı, CHP Milletvekili Kazım Arslan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşıdı. Arslan, “kanalizasyon şebekesi olmayan yerlerde ikamet eden vatandaşlardan atıksu bedeli alınıyor” diyerek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’ya “yasaya aykırı uygulamaya ne zaman son vereceksiniz?” diye sordu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Mart 2016 Pazar, 14:54

Denizlihaber.com’un 20 Ocak’ta “Faturaya yansıyan atıksu bedeline vatandaş tepkisi” başlıklı haberi ses getirdi. Haberimizin ardından CHP Milletvekili Kazım Arslan, kırsal kesimdeki birçok mahallede yaşanan sorunu meclis gündemine taşıdı.

atiksu_parasi_meclis_gundeminde-ic

Arslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü oturumda söz alarak, Bakan Fatma Güldemet Sarı’ya Denizlilileri yakından ilgilendiren 25 bin konut projesinin akibeti ile atıksu bedellerini sordu.

Seçim öncesi konutla ilgili sözleri anımsatan Arslan, “AKP, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde, Denizli’de 25 bin konut yapacağını, vatandaşa 250 Türk Lirası taksitle vereceğini söylemiştir. Aradan uzun bir süre geçmiş, hala bu konutlar için hiçbir şey yapılmamıştır. Seçimlerde verilen 25 bin konut sözü ne zaman yerine getirilecektir?” diye sordu.

Kanalizasyon şebekesi ve arıtma tesisi bulunmayan yerlerde DESKİ’nin aldığı “atıksu” bedeline de değinen Arslan, “Büyükşehir olan illerimizde, mahalle olan köy ve kasabalarımızda kanalizasyon hizmeti olmadığı halde atık su bedeli alınmaktadır. Bu yasaya aykırı uygulamaya ne zaman son vereceksiniz?” ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı