REKLAMI GEÇ

CHP’liler barış için meydana çıktı

CHP’liler barış için meydana çıktı

CHP Denizli İl Örgütü, terör olaylarına ve Türkiye’nin komşularıyla yaşadığı gerginliğe dikkat çekmek için Delikliçınar meydanı’nda eylem yaptı. Pankart açan ve sloganlar atan CHP’liler, “Savaşa ve teröre hayır! Yurtta barış dünyada barış” dedi.

Büşra Kuru / DENİZLİHABER / 27 Şubat 2016 Cumartesi, 15:29

CHP İl Örgütü’nün düzenlediği “Savaşa ve teröre hayır! Yurtta barış dünyada barış” eylemi Delikliçınar Meydanı’nda yapıldı. Eyleme CHP Denizli milletvekilleri Kazım Arslan ve Melike Basmacı, CHP Parti Meclisi Üyesi Gülizar Biçer Karaca, İl Başkanı Teoman Sancar, Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci, Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu ve partililer katıldı.

denizli-chp-baris-icin-eylem-yapti-1

SEKİZ AYDA 36O CAN KAYBI
CHP İl Başkanı Teoman Sancar, yurtta barış, dünyada barış ilkesiyle kurulan Türkiye’nin hergün şehit haberleri ile derinden sarsıldığını belirterek, “Sadece son bir haftada 42 terör eylemi yaşadık, 40’a yakın evladımızı şehit verdik. Son sekiz aya baktığımızda 360’a yakın canlarımızı kaybettik. Fakat sorumluları alışa gelmiş beylik laflar ile vatandaşlarımızı uyutmaya devam ediyorlar” dedi.

denizli-chp-baris-icin-eylem-yapti-3

“YARATTIKLARI KAOSTA YOK OLACAKLAR”
“Israrlı uyarılarımıza aldırış etmeyen, devlet adamlığı görevini unutup tehlikeli oyunların parçası olan, dış güçlerin piyonu haline gelen iktidar yetkilileri 7 Haziran seçimleri sonucunda tek başına iktidar olamadığı için, şiddeti tırmandırmış terör eylemlerinden oylarının artış oranlarını hesaplamış, yüzlerce vatandaşımızın katliamlara kurban gitmesine göz yummuştur” diyen Sancar, şöyle devam etti:

“Terör örgütüyle masaya oturan, örgüt liderlerini kırmızı halılarla karşılayan, gizli kapılar ardında görüşmeler yapan, sadece iktidarı için bireyi ve toplumu yok sayan bu zihniyet terörün baş sorumlusudur. Ülkeyi ikinci seçime götürerek tutmayan hesaplarını yeniden devreye sokan, sözde başkanlık özde tek adamlık rejimi için her şeyi göze alan bir iktidar karşısında, Cumhuriyet Halk Partisi sadece ülkemizin refahından ve bölünmez bütünlüğünden yanadır. Vatandaşlarımızı, 7 Haziran sonrasında korku, baskı ve sindirme yoluyla tek başına iktidar olan bu zihniyet kendi yarattığı kaosun içinde kaybolup gidecektir.”

denizli-chp-baris-icin-eylem-yapti-2

“MİLLET HESABINI SORACAK”
Ankara’daki terör saldırısının ihmaller zincirinin bir sonucu meydana geldiğini, istihbaratın zaafı yaşandığını kaydeden Sancar, “Ancak saldırıyı gerçekleştiren teröristin taziyesine gidenlerin ve terörü kınayamayanların ellerindeki şehit kanlarının da hesabını bu millet soracaktır. Ülkeyi yöneten kendileri değilmiş gibi davrananlara, adeta savaş çığırtganlığı yapanlara, terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet dilemeyenlere, terörü kınayamayanlara ve terörist cenazelerinde boy gösterenlere karşı, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin daimi bekçisi olan bizler; insanın yaşam hak ve özgürlüğünden ve ülkemizin huzuru ve refahı için mücadelemizden asla taviz vermeyecek ve terörü daima lanetlemeye devam edeceğiz. Onun için diyoruz ki; savaşa ve teröre hayır, Yurtta barış, dünyada barış” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı