REKLAMI GEÇ

Ertemur, TOKİ için Meclis araştırması istedi

Ertemur, TOKİ için Meclis araştırması istedi

CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, TOKİ’nin işlemleri ve yaptığı konutlar nedeniyle yaşanan sorunların belirlenmesi için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

/ DENİZLİHABER / 15 Şubat 2010 Pazartesi, 18:13

CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür ve arkadaşları tarafından TBMM Başkanlığı’na sunulan araştırma önergesinde, TOKİ’nin son yıllarda, yaptığı konutların yanında, “siyasetin finansmanı, şaibeli işler ve kalitesiz konutlar” gibi konularla da gündeme geldiği öne sürüldü.

TOKİ’nin kamu kaynaklarıyla, siyasi propaganda aracı olarak kullanılan bir idareye dönüştürüldüğü iddia edilen önergede, şöyle denildi:”TOKİ’den taksitle ev sahibi olan vatandaşlarımız ciddi sorunlar yaşamaktadır. Ekonomik krizin de etkisiyle ödemelerde büyük güçlük yaşanması, TOKİ’den konut alan yurttaşlarımızın mağduriyet yaşamasına neden olmaktadır. Konutların, altyapıları tamamlanmadan teslim edildiği, konut maliyetlerinin, sosyal donatı alanlarının inşası gerekçe gösterilerek gereğinden fazla yükseltildiği, konut teslimlerinden sonra site yönetimlerinin baskı ile ele geçirilerek vatandaşlarımızdan yüksek miktarda aidat alındığı, bu yolla haksız kazanç elde edildiği iddiaları sıkça dile getirilmektedir. TOKİ, Başbakan’ın himayesinde, dokunulmazlığı olan bir konuma taşınmıştır. Ne yolsuzluk iddiaları ne de halkın çektiği sıkıntıların üzerine gidilmektedir” dedi.

Önergede, “TOKİ’nin şaibeli işlemlerinin, mitinge dönüşen konut teslim törenlerinin, yaptığı konutlar nedeniyle yaşanan sorunların ve bu sorunlar için uygulanabilecek çözüm önerilerinin” belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılması istendi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı