REKLAMI GEÇ

“Herkes haddini bilecek”

“Herkes haddini bilecek”

CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, Pazar günü yapılan Ak Parti İl Danışma Kurulu’nda konuşan Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’ye sert eleştirilerde bulundu. Ertemur, Zeybekci’ye “haddini bil” dedi.

/ DENİZLİHABER / 16 Kasım 2009 Pazartesi, 19:09

CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, Ak Parti Danışma Kurulu’nda konuşan Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’nin, CHP’ye ve kendisine yönelik eleştirilerine sert cevaplar verdi. “CHP’ye de dil uzatmış” diyen Ertemur, “Zeybekci’nin boyu uzun ama CHP’ye dil atmak onun boyunu aşar. Herkes haddini bilecek” dedi. Ertemur, “Zeybekci; ‘şeytan Denizli’yi terk etmiş’ demiş. Ancak görüyoruz ki şeytan halen Denizli’de” diyerek tepkisini ortaya koydu.
Kendisiyle ilgili olarak da, Zeybekci’nin “Dersim isyanı sonrası ailesi sürgünle Denizli’ye geldi” dediğini ileri süren Ertemur, Zeybekci’nin tarih bilincinin olmadığını, ailesinin nereden geldiği ile ilgili yanlış bilgilere sahip olduğunu ifade etti. Açılım sürecinde Ak Parti’nin ayrıştırma projesi uyguladığını belirten Ertemur, bin yıldır Türk ve Kürt halkının kardeşçe yaşadığını ancak anlamsız bir süreç sonrası insanların komşularının etnik kimliğini araştırır duruma getirildiğini belirtti. Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur’un CHP İl Binası’nda düzenlediği toplantıya CHP İl Başkanı Zafer Gönenç, Merkez İlçe Başkanı Osman Bartal ve partililer katıldı. Ali Rıza Ertemur’un gündemindeki konu ise geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen Ak Parti Danışma Kurulu Toplantısı’nda Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’nin sözleri üzerine oldu.
Ertemur, Zeybekci’nin kendisine ve CHP’ye yönelik yaptığı konuşmaya şu sözlerle cevap verdi; “AKP’nin Denizli’de yapmış olduğu Danışma Kurulu Toplantısı’nda Belediye Başkanı Nihat Zeybekci çok entrasan sözler söylemiş. Her zaman haddini aşan konuşmalarla gündeme gelmiştir. Denizli’de ‘sağ ve sol, kol kola gelebiliyor’ demiş. MHP ile CHP İl Başkanları’nın bir toplantıya dahi birlikte girmelerini hazmedemiyorlar. Bu anlayış politikanın ne kadar tutarsız olduğunu ve AKP’nin ayrıştırarak politika yaptığının bir göstergesidir. Hiçbir yerde uzlaşma politikası içerisinde değiller. Biz siyaset yapan insanlarız. Gerektiğinde ülke ve ilimizin menfaatleri için AKP veya MHP ile bir araya geliriz. Bunu da hazmedemeyen bir anlayış var. Ailemin ‘Dersim İsyanı’ sonrası sürgün olarak Denizli’ye geldiğini söylemiş. Tarihi bilmedikleri çok açık. Çok yanlış araştırmış ve yanlış bilgi vermiş. Çok üzücü. Bin yıldan beri Türk ve Kürt halkı birlikte yaşıyor. Biz Zeybeği de halayı da birlikte çektik. Çekmeye de devam edeceğiz. Ne yazık ki böyle talihsiz açıklamalar insanların nasıl bir siyaset yaptığının bir göstergesidir. Bir açılımdır tutturdular. İsmini de değiştire değiştire gündeme taşıdılar. Toplumu ayrıştırmaya çalıştılar. Biz hiç ayrışmadık ki! Böyle bir sorun yoktu. Bu tartışılmıyordu. Ülke vatandaşına ‘sen nereye gidiyorsun’ diyen kimse yoktu. Ama sen toplumu ayrıştırmaya çalışıyorsun. İnsanlar komşularının dahi, Laz mı? Çerkez mi? Kürt mü? olduğunu sormaya, araştırmaya başladı. Ayrıca Zeybekci, CHP’ye de dil uzatmış. Zeybekci’nin boyu uzun ama CHP’ye dil uzatmak onun boyunu aşar. Herkes haddini bilecek. Zeybekci ‘Şeytan Denizli’yi terk etti’ demiş ama görüyoruz ki şeytan halen bu kentte.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı