Keskin’den Ala’ya sert eleştiriler - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Keskin’den Ala’ya sert eleştiriler

Keskin’den Ala’ya sert eleştiriler

CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, bütçe görüşmeleri esnasında İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya sert eleştiriler yöneltti. Bugün paralel yapıyla hesaplaşan iktidarın zamanında Ergenekon davalarında haksız tutuklamalara ve mahkumiyetlere ses çıkarmadığını belirterek, “Bunlar olurken ‘Bizim haberimiz yoktu’ diyorsanız, o zaman siz dükkanlarda helva mı satıyordunuz?” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Kasım 2014 Çarşamba, 11:33

CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Türkiye’nin cehaletten kaynaklanan cüretle, maço tavır ve üslubun egemen olduğu bir yöntemle yönetilemeyeceğini belirterek, “Devlet korku jenaratörüne dönüştürüldü. AKP iş başında kaldığı sürece temel sorunların düzeltilme şansı yoktur” dedi.

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken konuşan CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, mevcut iktidarın Türkiye Cumhuriyeti Devletini AKP devletine dönüştürmeye yöneldiğini savunarak, Bakan Efkan Ala’ya sert eleştiriler yöneltti. Komisyonda tutanaklara geçen konuşması ile ilgili yazılı bir basın açıklama yapan CHP’li Keskin, “İktidarın dilinde ve kağıt üzerinde Türkiye’de her şey güzel. Can ve mal güvenliği var. Ama gerçekte durum içler acısı. Çünkü Türkiye’nin içi kan ağlıyor’’ diye konuştu.

Keskin, demokrasin arka sokaklarda, ucuz tezgahlarda satılan defolu mal olmadığını belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye hukuk dışı dinlemelerin cenneti, iktidara karşı kişi ve kuruluşlara yönelik hukuksuz operasyonlarla korku jenaratörlüğünün cehennemi haline geldi. Bu ülkede AKP’liler hariç herkesin güvenliğinden kuşku duyulur hale geldi. Yasal sınırları aşıp keyfiliğe başvuranların yargıda hesap vermesinin önü kesilirse demokrasi zedelenir, kamu otoritesi tartışılır hale gelir ve yurttaşın sistemle uyumlu yaşaması zorlaşır. Ülkede yaşadığımız tablo ne yazık ki aynen böyledir. Türkiye’de gün geçmiyor ki vatandaşın güvenliğini sağlamakla yükümlü olan güvenlik gücü mensuplarının amirlerinin bileklerine emrindeki polisler tarafından kelepçe vurulmasın. Türkiye’de gün geçmiyor ki bir yasak dinleme masalıyla insanlarla ilgili soruşturma yapılmasın. Böyle ülke olur mu, böyle ülke yönetilir mi?”

CHP’li Keskin, yasa dışı dinlemeleri ve açılan soruşturmaları anlattıktan sonra Bakan Ala’ya dönerek, “Bunlar olurken ‘bizim haberimiz yoktu’ diyorsanız o zaman siz dükkanlarda helva mı satıyordunuz? Nasıl bir görev yaptınız da bu kadar insanın mağdur olmasına, bazı insanların intihar etmesine, bu ülkenin yurtseverlerinin, askerlerinin, aydınların cezaevinde canlıyken mahkum olmasına neden olacak davaların devreye girmesini sağladınız” diye sordu.

Yorumlar

bekir kiling   -  Bağlantı 20 Kasım 2014, 00:04

Sayin Keskin helva satamayacak adamlardan bakan basbakan kuvvet komutanligi burokrat vali kaymakam muht ar vede emniyetmuduru yapilip bu ulke yonettiriliyosa sonu boyle our. Ayrica helva satan insanada bakkal esnaf deniyor saygilar

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı