Sancar’dan Zolan’a ‘provokatör’ suçlaması - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sancar’dan Zolan’a ‘provokatör’ suçlaması

Sancar’dan Zolan’a ‘provokatör’ suçlaması

AK Partililerin, Delikliçınar Meydanı’ndaki basın açıklamasının ardından CHP İl Binası’na siyah çelenk bırakmak için yürüyüşe geçmesi gündemdeki yerini koruyor. CHP İl Başkanı Teoman Sancar, yürüşe geçen grubun en önünde eşiyle birlikte yer alan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a “baş provokatör” sözleriyle yüklendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Nisan 2016 Cuma, 13:00

CHP İl Başkanı Teoman Sancar, tentte tehlikeli bir siyasi gerginliğe yol açan “siyah çelenk koyma” girişimiyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Sancar, Merkefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci, Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları yöneticilerinin de hazır bulunduğu basın toplantısında, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı sert sözlerle eleştirdi.

denizli-teoman-sancar-osman-zolan-eylem-2

“YETKİSİNİ KÖTÜYE KULLANDI”
Basın toplantısına “Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gördüğümüz, fakat parti binamıza yapılmaya çalışılan tacizin baş provokatörlüğünü yapan Osman Zolan’ı Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Grupları olarak şiddetle kınıyoruz. Yerel yönetimin temsilcisi Denizli’nin başkanı olması gereken görevi millete ve memlekete eşit ve adaletli hizmet vermek olan Osman Zolan maalesef Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu unutmuş AKP’nin provokatörlüğünü yapmıştır” sözleriyle başlayan Sancar, şöyle devam etti:

“Sadece AKP’nin basın açıklamasına katılmakla kalmayıp mikrofonu eline alarak toplumu germiş, Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hakkında saygısız, terbiye dışı ve haddini aşan söylemlerde bulunmuştur. Hatta cüretkarca kendisini Denizli’nin sahibi sanarak, Sayın Genel Başkanımızın Denizli’mize giremeyeceğini ve girdiği takdirde ona tepki göstereceğini beyan ederek Cumhuriyet Halk Partililere açıkça saygısızlık yapmıştır. Üstüne üstlük belediye başkanlığı yetkilerini kötüye kullanmış, belediye personelini ve işçilerini mesajla toplantıya çağırmış ve belediye ordusuyla Denizli’mizde huzuru ve asayişi provoke etmiştir. Bunun adı çelenk koyma falan değil, adeta baskındır. Çatışmaları, gerginlikleri bitirecek kişi olacağına başlatan oldun. Tebrikler.”

CENAZE SİTEMİ
Zolan’a “Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin başı mısın, yoksa provokatörlerin başı mı? Denizli Belediyesi’nin Başkanı’ysan Denizli milletvekilinin cenazesinde, acısında yanında olacağına niye polisle arbede yaşıyorsun CHP’ye baskın yapacağım diye? Bu acılı günde yanında olsan daha doğru değil mi?” sorularını yönelten Sancar, sözlerine şunları kaydetti:

“Dönemin İçişleri Bakanı yandaşına “senin önüne yatarım” dediğinde, oraya da siyah çelenk koydun mu? O sözü de öyle algıladın mı? Bakanın söyleyince size gayri ahlaki gelmedi de, aynı deyimi genel başkanım tekrar edince mi gayri ahlaki geldi? Hangi yetkiyle Sayın Genel Başkanımıza hakaret ediyor ve saygısız ifadeleri toplum önünde kullanabiliyorsun? Hangi yetkiyle bir siyasi partinin kapısına arkanda onlarca belediye personeli ile dayanmaya çalışıyorsun? Hangi yetkiyle polisten Cumhuriyet Halk Partisi binasının boşaltılmasını, partililerin dışarı çıkarılmasını isteyebiliyorsun? Hangi hukuk, hangi adalet size bu yetkiyi veriyor?

Demek ki sen hala bu memlekette belediye başkanı rozetiyle değil AKP rozetiyle geziyorsun. O zaman Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığını bırak, provokatörlüğünü yaptığın partinin il başkanı ol. Şükür hala bu memlekette sağduyulu polislerimiz var ki, pervasızlığınıza uyup Denizli’mizin huzurunu bozdurmadılar.”

denizli-teoman-sancar-osman-zolan-eylem-1

ZOLAN’I İSTİFAYA ÇAĞIRDI
Başkan Zolan’ı Karaman’daki 45 çocuğa cinsel istismar olayında sessiz kalmakla da suçlayan Sancar, “Keşke 45 çocuğumuz tecavüze uğradığında çıkıp 2 cümle söyleyebilen, evlatlarımızın hakkını savunabilen, hamisi olabilen, ‘ben de onların Osman Amcasıyım, haklarını yedirmem’ diyebilen bir belediye başkanı olsaydın da biz de seninle birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün kapısına kara çelenk koyabilseydik. Ama anladık ki sizin vicdanla, sağduyuyla, merhametle, milletle ve memleketle bir işiniz kalmamış. Ortalığı nasıl karıştırabiliriz, nasıl suçumuzu örtebiliriz telaşı ile en önde milleti provoke edebiliyorsunuz. Belediye başkanlığı görevini toplumun huzurunu bozmak ve milleti provoke etmek için kullanan Osman Zolan’ı şiddetle kınıyoruz. Bir an önce istifa etmesini, milleti ve memleketi için çalışacak adaletli ve tarafsız bir belediye başkanı seçilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı