Yangında ağır hasar gören tarihi okulun geciken restorasyonu TBMM gündeminde - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yangında ağır hasar gören tarihi okulun geciken restorasyonu TBMM gündeminde

Yangında ağır hasar gören tarihi okulun geciken restorasyonu TBMM gündeminde

Çal’daki ender tarihi yapılardan olan ve 2 yıl önce yangında ağır hasar gören tarihi Gazi Paşa İlk Mektebi’nin neden hala restore edilmediği, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca tarafından Meclis’e taşındı. Karaca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Nisan 2021 Perşembe, 11:57

Karaca konuya ilişkin yazılı açıklamasında, geçen iki yılda, restorasyonun ihale aşamasına geldiği yönünde yetkili açıklamaları bulunduğunu hatırlattı.

Karaca, yazılı cevap istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, maliyet hesabının yapılıp yapılmadığını, ihaleye ne zaman çıkılacağının cevaplarını isterken, “Tarihi Gazi İlkokulunun restorasyonu hangi kurum tarafından yapılacaktır, okulun restorasyon işleri tamamen belediye ve valilik tarafından yapılacağı iddiaları doğru mudur?” diye sordu.

Çal ilçe merkezinde bulunan Gazi Paşa İlk Mektebi, 1924’te yapılmaya başlanmış, 1928’de eğitime başlamıştı. 24 Mart 2019’da çıkmış ve büyük hasar görmüştü.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı