REKLAMI GEÇ

Akışık: Bayramın kısıtlanmasında art niyet var

Akışık: Bayramın kısıtlanmasında art niyet var

İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine koronaviras gerekçesiyle kısıtlama getirilmesinin arkasında “art niyet” olduğunu söyledi. Akışık, “Ayasofya’nın açılışında milleti mi önemsemiyordunuz, yoksa Kurtuluş Savaşımızın zaferine mi tahammül edemiyorsunuz?” diye sordu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ağustos 2020 Salı, 11:09

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgede, “Valilik ve kaymakamlıklarda tebriklerin kabulü programı yapılmaması ve resepsiyon düzenlenmemesi” ifadesinin kullanıldığını belirten Akışık, Covid-19, tatile gidenleri, denize girenleri, Avm’ye gidenleri, sınava giren milyonlarca öğrenciyi etkilemiyor da, bir ulusun en onurlu günlerinden biri olan Zafer Bayramını mı etkiliyor” dedi.

Ayasofya’nın açılışı için binlerce insanın yürümesine, sloganlar atmasına müsaade edildiğini hatırlatan Akışık, “Ulusal bayramların kutlanması ise çok riskli, kötü. Ayasofya’nın açılışında milleti mi önemsemiyordunuz, yoksa Kurtuluş Savaşımızın zaferine mi tahammül edemiyorsunuz? Farkında mısınız bilmem, yasakladığınız kısıtladığınız gün, Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk milleti beraberliğinde bu toprakları yeniden kazandığımız gündür 30 Ağustos Zafer Bayramı. Buradan İçişleri Bakanı ve tüm devlet erkânına sesleniyorum. Bu ülkede bu sıfatlara sahipseniz, her biri ayrı ayrı milli anlam taşıyan milli bayramlarımız sayesindedir. Bugünlere yasak getirmek, kimsenin haddi de, hakkı da değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlunun kurucusu olduğu Okçular Vakfı’na oba kurup çadırlarla etkinlik yapılmasına müsaade et, ama Zafer Bayramımızı kısıtla, yasakla. Bizim değerlerimizi bize unutturamayacaksınız” dedi.

Raziye Akışık, Milli Bayramlarımızı coşkuyla kutlayacağımız günlerin çok yakında olduğunu belirterek, “30 Ağustos’u bir zafer olarak görmeyen ve bu tür art niyetli birçok yasağı getiren zihniyete sahip güç erklerinin artık sonu yaklaştı. Varlığımızı borçlu olduğumuz ortak değerlerimizi bize tekrar tekrar hatırlatan bu tür çok önemli tarihleri ve bizlerde yer ettiği değeri birlikte anacağımız günler çok yakın.“ diye konuştu.

Yorumlar

Bilal   -  Bağlantı 25 Ağustos 2020, 12:00

Bunlar algı yapayım derken çıt kırılacaklar .Bayram tamamıyla yasaklanmıyor ki yeterli sayıya kadar temsilci olacak tıpkı Ayasofya da olduğu gibi 1500 kışlık sosyal mesafeli ama inat eden Covid-19 ile cezasına çeker.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı