REKLAMI GEÇ

Akışık; Türk kadını selfie mankeni değil

Akışık; Türk kadını selfie mankeni değil

İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun göçmenler ve Türk kadınına yönelik söylemlerine sert tepki gösterdi. Akışık, “Türk kadını selfie mankeni değildir” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Mayıs 2022 Pazartesi, 13:44

Yazılı bir açıklama yapan Raziye Akışık, tüm Türkiye’de olduğu gibi hatta çok daha fazlasıyla mülteci ve düzensiz göçmen sorununun Denizli’de de yaşandığını söyledi.

Akışık, “Ahlakın ve kanunun en güzel temsilcilerinden olan Denizli adeta Birleşmiş Milletler Genel Kuruluna döndü, sokaklarımız hiç anlamadığımız lisanda konuşan insanlarla dolu. Öncelikle en büyük endişemiz bu kaçak göçmenlerin ulusal haberlere de konu olan silahlı pozlar verdiği Denizlimizde bir acıya sebep olmadan gerekli tedbirlerin iktidar ve devlet kurumlarınca dikkate alınmaması” dedi.

Ancak daha da acısının bir bakanın Türk kadınının namusuna kolayca iftira atmak pahasına sapıkça davranan kaçak göçmenleri savunması olduğunu ifade eden Akışık, “Ne demektir Afgan, Suriyeli selfie çekiyor, Türk kadını da kadraja kendini atıyor söylemi? Bir Türk milliyetçisi anne olarak bu sözleri kabul etmek imkansızdır. Sayın geçmişi belli bakan siz Türk Kadınını konu mankeni, fotoğrafta poz verme heveslisi mi sandınız? Siz ki Türk kadını, anneleri başta olmak üzere iç güvenlikten sorumlusunuz, bir gün canına tak eden bir Türk aile reisi, bir Türk kadını meşru müdafaa ile cinayete karışınca benzer sözlerle, ne var bunda sapık kaçak göçmenler de sıkılan her merminin önüne atlıyor diyerek kendi vatandaşlarımızı savunacak mısınız? Daha fazla gerilim yaşanmadan sınırlarımıza sahip çıkın, suça karışanları derhal sınır dışı edin, kaçakların ülkemizde barınmasına, tacizlerine ve suçlarına göz yummayın!” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı