REKLAMI GEÇ

Aydın-Denizli Otoyol İhalesi yine iptal edildi

Aydın-Denizli Otoyol İhalesi yine iptal edildi

Aydın-Denizli Otoyolu tam bir muammaya döndü. Otoyol ihalesini alan firma sözleşmeyi imzalamadı. İhale bu nedenle yine iptal oldu. İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, daha önce ihaleyi müjde olarak veren AK Partili Milletvekillerinden şimdi de neden iptal edildiğinin açıklamasını yapmalarını istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ağustos 2019 Perşembe, 12:33

Aydın-Denizli Otoyol ihalesi, ihaleyi alan firmanın sözleşme imzalamaması nedeniyle tekrar iptal oldu. İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, daha önce 3 kez iptal edilen ve dördüncüsünde ihaleyi bir müjde gibi veren AK Partili Milletvekillerine yüklendi.

Öztürk, “AK Partili vekiller ihaleyi müjdelemişlerdi. Şimdi aynı heyecanla vatandaşlara iptal nedenini ayrıntılarıyla açıklamalarını bekliyorum” dedi.

İptal gerekçesi konusunda, “İhaleyi alan firma 17 yıl 9 ay işletebileceği bir yolu yapmaktan imtina ediyor ve ihale için ödediği teminattan vazgeçmeyi göze alabiliyorsa, bunun nedeni maliyetlerin yüksekliği olabilir. Bu yol İzmir-Antalya Otoyolu’nun ara etabıydı. Aydın-Denizli Otoyolu’nun iptali bu yolun da bitmeyeceği anlamına geliyor” dedi.

İhaleyi alan firmanın yabancı ortaklı bir firma olduğunu da dile getiren İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, otoyol ihale iptali ile ilgili AK Partili Milletvekillerine yüklenerek, “Şimdi kendilerinden açıklama bekliyoruz. İptal nedeni ekonomik istikrarsızlık ve güvensizlik mi? Seçim öncesi müjde verenler şimdi, siyasi güçlerini göstersinler” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı