Çoban: Ölümlerden deprem rantı yaratanlar sorumlu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çoban: Ölümlerden deprem rantı yaratanlar sorumlu

Çoban: Ölümlerden deprem rantı yaratanlar sorumlu

SOL Parti Denizli Sözcüsü Orhun Çoban, İzmir’de meydana gelen deprem ile ilgili sert konuştu. Çoban, ölümlerden kentsel dönüşüm yasalarıyla deprem rantı oluşturanların sorumlu olduğunu ifade etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Ekim 2020 Cumartesi, 14:55

Yaptığı yazılı açıklama ile acil durum ve afet planlaması yapılması gerektiğine dikkat çeken Çoban, “Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğini kabul ederek, tüm yasal düzenlemeler bir an önce yapılmalı, yapı stoku iyileştirilmeli, yapı denetim sistemindeki eksiklikler giderilmeli, deprem sonrası toplanma alanları belirlenmeli, halkımız deprem konusundan bilinçlendirilmelidir. İstanbul başta olmak üzere tüm risk altındaki iller için deprem hasarını en aza indirecek önlemler kamu kaynakları kullanılarak alınmalı, deprem sonrası müdahale planı toplumun en ufak birimine kadar tasarlanmalıdır” dedi.

Bilimin uyarılarını dikkate almayıp depremi kader olarak gören anlayışın, depreme karşı önlem almak adı altında çıkardıkları kentsel dönüşüm yasalarıyla “deprem rantı” yaratanların bu ölümlerden sorumlu olduğunu öne süren Çoban, “SOL Parti, halkın üzerine yıkılan enkazı birlikte kaldırmak üzere, bir dayanışma seferberliği içinde olacaktır. Bir kez daha depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı