REKLAMI GEÇ

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Denizli’de gazetecilerle buluştu, ‘Baskın seçim’ sorusuna; “ihtimali var” yanıtını verdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Denizli’de gazetecilerle buluştu, ‘Baskın seçim’ sorusuna; “ihtimali var” yanıtını verdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Denizli’de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Babacan, bir gazetecinin sorusu üzerine, “baskın seçim” ihtimalinin, “zayıf” da olsa bulunduğunu kaydetti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ağustos 2022 Perşembe, 15:31

Bir dizi etkinlik için kentte bulunan Ali Babacan, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen toplantıda, kentin sanayi ve ekonomideki yerinin büyük olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin yarınlarıyla ilgili çok detaylı hazırlıklar yaptıklarını belirten Babacan, çeşitli eylem planları hazırladıklarını ifade etti.

DEVA Partisi’nin, “altılı masaya katkı veren” partilerden birisi olduğunu hatırlatan Babacan, “Allah kısmet ederse seçimlerden sonra nitelikli çoğunluğu mecliste sağlayarak anayasa değişiklikleriyle beraber güçlenmiş parlamenter sisteme ülkeyi geçirmek için çaba göstereceğiz, katkı vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yapılan anket çalışmalarının gerçeği yansıtmadığını savunan Babacan, şöyle konuştu:

“Biz kendimiz de ayrıca bu Haziran ayından bu yana kendimizi ilk defa şöyle bir sahada bir baktırıyoruz. Dolayısıyla bizi dinleyen ve anlamaya çalışan çok geniş bir kitle var. Bize olumlu bakan çok daha geniş bir kitle var ama henüz daha partimizin adını duymayan da bir kitle var. Yani yaklaşık olarak şu anda seçmenin galiba üçte biri kabaca DEVA Partisi’nin varlığından henüz habersiz.”

Babacan, bir gazetecinin sorusu üzerine, “baskın seçim” ihtimalinin, “zayıf” da olsa bulunduğunu kaydetti.

Hükümetin bu yıl Eylül ayında karar alıp Kasım’da seçime gidebileceğini öne süren Babacan, “Dolayısıyla böyle bir ihtimal var ama zayıf ihtimal. Biz bütün teşkilatlarımıza söyledik, ‘Hazır olun, böyle bir şey olabilir’ dedik ama daha kuvvetli ihtimal seçimin zamanında yapılması.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Ahmet   -  Bağlantı 13 Ağustos 2022, 09:51

Yeni Seçim Yasasına göre eğer ki AYM iptal etmezse Deva Gelecek Memleket Sarıgül Partisi yeniden Refah seçime ittifaklar içinde kendi logoları olmadan girecekler ya iyi Parti demokrat parti ya da CHP üzerinden katılacaklar o yüzden kimse gelin güvey

mehmet   -  Bağlantı 12 Ağustos 2022, 14:56

seçime kalmış on ay sen hangi baskın seçimden bahsediyon

ali cengiz   -  Bağlantı 11 Ağustos 2022, 16:30

Ali bey partinizin denizlideki haline üzülüyorum.ak partiden vazgeçen kişiler iyi partiye geçiyor halbuki devanın büyümesi lazımdı.siz gelinceye kadar denizlide varlığınızdan bile haberim yoktu.başkanınızı değiştirin.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı