REKLAMI GEÇ

Kocaman: Şiddet insan hakları ihlalidir

Kocaman: Şiddet insan hakları ihlalidir

İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Meral Kocaman, kadına yönelik şiddetin en yaygın insan hakları ihlali olduğunu söyledi, İstanbul Sözleşmesi’nin kadınların haklarını korumak adına önem taşıdığını vurguladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ağustos 2020 Cumartesi, 14:34

Kadına yönelik şiddetin en yaygın insan hakları ihlallerinden biri olduğunu belirten Meral Kocaman, şiddetin her türlüsünün karşısında olduklarını belirtti.

Yazılı bir açıklama yapan Kocaman, “İstanbul Sözleşmesi kadınların haklarını korumak adına büyük bir önem taşımaktadır. Ülkemizde söz konusu sözleşmeyi ilk imzalayan, onaylayan ve yürürlüğe koyan ülkelerden birisidir. Ülkemizde kadın hakları ihlalleri bu kadar çok artmışken, her gün kadın cinayetleri, kadınlara yönelik şiddet haberleri gelirken, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmek söz konusu dahi olmamalıdır. Aksine, kadınların yaşam, eğitim, özgürlük, eşitlik gibi haklarının korunması için İstanbul sözleşmesinin tüm maddelerinin eksiksiz bir şekilde uygulanması ve uygulanması için gerekli tüm düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Bu düzenlemelerin yapılmasının her zaman takipçisi olacağız” dedi.

Türk Milletinin, tarihimizde ve kültürümüzde kadınların toplumda daima doğrudan faal olarak bulunduklarını unutmamasını isteyen Kocaman, “Tarihimize ve kültürümüze karşı olan her çabanın karşında duracağız. Günümüzde, kadına, çocuğa karşı tüm psikolojik, ekonomik ve fiziksel şiddeti uygulayanlar geleneklerimizi, göreneklerimizi unutmuş zavallılardır. Türk milleti, gelenek ve göreneklerini tekrar hatırladığında kadınlarımız hak ettiği yeri alacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı