Milletvekili Öztürk’ten özel Denizli pulu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Milletvekili Öztürk’ten özel Denizli pulu

Milletvekili Öztürk’ten özel Denizli pulu

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Denizli’nin ilçelerinin tanıtımında katkıda bulunmak amacıyla İYİ Parti Teşkilatları gönderilerinde kullanmak üzere Denizli’ye özel pul bastırdı. Öztürk, “Denizli’nin bütün özellikleriyle tanıtımını yapmayı bir görev olarak üstlendim ve ilçelerimizin özelliklerini, güzelliklerini bastırdığım hatıra pullarla hatırlatmak istedim” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Kasım 2020 Perşembe, 16:29

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Denizli’nin ilçelerinin, daha iyi tanıtılması için PTT kanalıyla Denizli ilçelerine özel hatıra pul bastırdı.

Özel pullarla tarih, kültür, doğa cenneti Denizli ilçelerinin bilinmeyen özelliklerini posta pulu olarak her yere ulaştırmak amaçlandı.

Öztürk yaptığı açıklamada, Denizli’nin dünya ile rekabet edebilecek seviyede olduğunu ve tanıtılması gerektiğini belirtti.

“Başta tekstil, turizm ve tarım olmak üzere tüm ekonomik faaliyetlerde dünya ile rekabet edebilir seviyede olmasına rağmen Denizli hala ne ülkemizde, ne de dünyada yeterince tanıtılamamıştır. Denizli tarihtir, doğadır, turizmdir, tarımdır. Denizli iklim avantajı, bereketli toprakları ile her türlü tarımsal ürünün yetiştiği bir bölgedir. Buna rağmen bu çeşitlilik Denizli çiftçisinin ekonomisine yeterli ölçüde yansımamaktadır. Pamuk denilince Çukurova akla gelmektedir ama Sarayköy’ün pamuğu yeterince bilinmemektedir. Pamukkale dünyaca bilinmektedir ama Çivril’deki Işıklı Gölümüz, Beyağaç’taki Kartal Gölümüz, Güney’deki şelalemiz ilimiz dışındaki doğaseverler tarafından keşfedilmemiştir” dedi.

DENİZLİ’NİN TANITIMINI GÖREV BİLDİM
Öztürk konuşmasının devamında şunları söyledi “Bu nedenledir ki, Denizli’nin bütün özellikleriyle tanıtımını yapmayı bir görev olarak üstlendim ve ilçelerimizin özelliklerini, güzelliklerini bastırdığım hatıra pullarla hatırlatmak istedim. Artık ilçe teşkilatlarımız tüm posta gönderilerinde ilçelerini yansıtan pulları kullanacak” diye konuştu.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün, Denizli ilçelerine özel bastırdığı pullarda Denizli merkezi horozuyla, Çameli Sazak Kanyonu’yla, Kale kırmızıbiberiyle, Baklan Beşparmak Dağları’yla, Honaz kirazıyla, Buldan beziyle, Serinhisar leblebisiyle, Çal koyun atlama ve Çal Garası üzümüyle, Babadağ dokumacılığıyla, Çardak Acı Göl ve flamingolarıyla, Tavas zeybek ve baklavasıyla, Bekilli üzümüyle, Pamukkale travertenleriyle, Acıpayam kavunuyla, Güney şelalesiyle, Bozkurt Ters Lalesiyle, Beyağaç Kartal Gölüyle, Çivril Işıklı Gölüyle, Sarayköy pamuğuyla tanıtıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı