REKLAMI GEÇ

TDH’da istifa

TDH’da istifa

TDH İl Kadın Kolları Başkanı Ulukuş, kendisi ile birlikte 46 kişinin partiden istifa ettiğini açıkladı. TDH İl Başkanı Deniz ise “Henüz bize ulaşan istifa dilekçesi yok. Gelince istifalarını kabul edeceğiz” dedi.

/ DENİZLİHABER / 3 Mart 2010 Çarşamba, 18:14

Türkiye Değişim Hareketi İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Ulukuş, kendisi ile birlikte, İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu’nun ve bazı kadın üyelerin, partiden istifa ettiğini açıkladı.
TDH İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Ulukuş, neden istifa ettiğini açıklamazken, “Yapmış olduğum il kadın kolları başkanlığından üzülerek de olsa istifa ediyorum. Yedi ay boyunca benim ile hareket eden tüm kadın kollarındaki arkadaşlarıma da teşekkür ederim” dedi.

YAŞAM TARZI ELEŞTİRİSİ
Ulukuş’un yaptığı bu açıklamanın ardından, henüz kendilerine gelen bir istifa dilekçesi olmadığını belirten TDH İl Başkanı Nevzat Deniz ise “Kendilerine bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Siyaset uzun bir koşudur. Bu koşuda yorulan arkadaşlarımız olacaktır. Sayın Kadın Kolları Başkanımız Ulukuş, yorulan arkadaşlarımızdan biri olmuştur. Siyasette yorulmamak için halkın enerjisini ve desteğini arkanızda görmelisiniz. Çünkü o size şevk ve heyecan verir ve çalışmalarınızda yorulmazsınız. Açlığın ve işsizliğin kol gezdiği, toplum katmanlarının tümünün rahatsız, mutsuz olduğu ve yoksullaştığı bugünlerde, arkadaşımızın üst düzey popüler kültür yaşam tarzı, Sevindik’teki Aktepe’deki gecekonduda yaşayan kadınlarımıza ulaşmasına engel teşkil etmiştir. Türkiye Değişim Hareketi, politikalarını popüler kültüre göre değil, gecekondudaki aşı-işi olmayan insanlara göre belirlemiştir. Bu uyumsuzluk, Sayın İl Kadın Kolları Başkanını yormuştur. Bahsedilen 46 arkadaştan büyük bir çoğunluğu, şu anda parti binasındadır. Bu basın açıklamasında, 46 ismin verilmesi de yine Sevim Ulukuş’un magazin anlayışı ile yapılmış bir basın açıklaması olduğunu gösterir. Şu anda bize ulaşan bir istifa dilekçesi yok. Ancak, istifa dilekçeleri bize ulaştığında, istifalarını kabul edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı