Birtürk’ün istifasından sonra MHP İl başkanlığı için iki isim konuşuluyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Birtürk’ün istifasından sonra MHP İl başkanlığı için iki isim konuşuluyor

Birtürk’ün istifasından sonra MHP İl başkanlığı için iki isim konuşuluyor

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) İl Başkanı Cafer Birtürk’ün istifasının ardından kulisler hareketlendi. İddiaya göre, MHP geleneğinden gelen Fırat Dağdeviren ile daha önce milletvekili adayı olan Mehmet Uz Ankara’da il başkanlığı için girişim yapıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Ocak 2021 Salı, 14:23

MHP’de şok istifa sonrası hareketlilik yaşanıyor. İl Başkanı Cafer Birtürk’ün sağlığının bozulmasını gerekçe göstererek istifa etmesinden sonra iki isim il başkanlığı için girişimlere başladı. Denizlili MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ile görüşen isimler il başkanı olabilmek için yarışıyor.

Ayhan’ı ilk ziyaret eden isim son seçimde milletvekili adayı da olan Mehmet Uz idi… Ancak Uz’un Doğru Yol Partisi kökenli olması nedeniyle teşkilat ve Denizli’deki parti tabanında istenmediği bunun da genel merkeze bildirildiği öğrenildi.

Diğer isim olan MHP geleneğinden gelen Fırat Dağdeviren’in de Ankara’da bulunduğu ve il başkanlığı için görüşmeleri yaptığı belirtiliyor. MHP’de bir dönem merkez ilçe başkanlığı yapan Ali Dağdeviren’in oğlu olan Fırat Dağdeviren’in parti tabanında sevilen bir isim olduğu kaydediliyor.

Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan’ın bizzat ilgilendiği il başkanlığı ile ilgili son kararı Genel Başkan Devlet Bahçeli verecek ve önümüzdeki günlerde yeni başkan belirlenecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı