REKLAMI GEÇ

Eski başkan disipline sevklerden rahatsız

Eski başkan disipline sevklerden rahatsız

MHP’deki ihraçlar Tavas eski başkanı ve Denizlispor yöneticisi Veli Çıtışlı’yı da şaşırttı. Kurt siyasetçi disiplinden çıkacak kararın önemine dikkat çekti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Ekim 2016 Pazar, 11:35

MHP’de aralarında Denizli’den 20 önemli siyasetçinin de bulunduğu pek çok ismin disipline sevk edilmesinin yankıları sürüyor.

Denizlispor yöneticisi ve Tavas eski ilçe başkanı Veli Çıtışlı disipline sevkleri ’20 neferin kıyımı’ olarak nitelendirdi. Çıtışlı olumsuz havanın bir an önce olumlu ve ılımlı bir havaya dönmesini istediklerini açıkladı. Söz konusu kişilerin kendilerini ‘muhalif’ olarak gösterdikleri için ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk ettiklerini kaydeden ülkücü Çıtışlı, verilen kararın tekrar gözden geçirilmesini istedi. Denizli’de disipline sevk edilen isimlerin hepsinin bu davaya yıllarca mesai harcadığını ve ülkücülüğü yaşam felsefesi haline getirdiğini belirten Çıtışlı, dava adına ileriye adım atacakları yerde partinin bu kararla geriye gideceğini savundu. Çıtışlı, “Hepimiz bu davanın insanlarıyız. Denizli’de ismi geçen her bir kişi bu davaya yıllarca hizmet etmiştir, etmektedir de… Bizler ülkücü doğduk, ülkücü öleceğiz. İl teşkilatının bu tutumu bizleri şaşırtmıştır ve kararın tekrar gözden geçirilmesini istiyoruz. Bizler ihraç edilsek de hizmet etmeye devam edeceğiz. Çünkü ülkücülük bizim siyasi çizgimizdir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı