MHP İl Kongresi yapıldı: Birtürk yeniden başkan - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

MHP İl Kongresi yapıldı: Birtürk yeniden başkan

MHP İl Kongresi yapıldı: Birtürk yeniden başkan

MHP’de il kongresi salgın kurallarına uygun olarak yapıldı. Mevcut Başkan Cafer Birtürk, yeniden başkan seçildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, CHP’ye yüklendi, “Yeni CHP GDO’ludur” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ekim 2020 Pazar, 19:26

Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Kongresi yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile bazı siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı kongrede, mevcut İl Başkanı Cafer Birtürk yeniden başkanlığa seçildi.
Kongrede konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, CHP’ye yüklendi.

Partisinin sadece fikri ve fiili çözümler üretmediğini, bunların hayata geçirilmesinde de rol aldığını belirten Ayhan, “Türk siyaseti PKK ve FETÖ üzerinden enfekte ediliyor. Enfekte olanlar, mikrop kapanların bir kısmı ‘gönüllü enfekte’ oluyor, gönüllü mikrop kapıyor.” dedi.

CHP’nin “tarihi rotasından” ayrıldığını ileri süren Ayhan, şöyle devam etti:

“Anayasa Mahkemesi, Türk Tabipleri Birliğiyle, barolarla ilgili Sayın Genel Başkanımız gerekeni söylediği zaman, CHP zıplıyor. Anayasa Mahkemesi önünde miting yaptıkları günleri unuttular mı? Yapmadılar mı? Bu memleketin aleyhine kimse birşey söyleyemez. Memleketin geleceği önemlidir. Bakın terör örgütü yandaşlarına verdikleri destek onların genetik yönelimlerinin tezahürüdür. Zaten yeni CHP, genetiğiyle oynanmış, bazı hassasiyetleri alınmış bir siyasal kurumsal yapıdır. Yani, yeni CHP, GDO’ludur.”

Ayhan, bunu yalnızca kendilerinin değil bazı CHP’li milletvekillerinin de söylediğini ileri sürdü.

Bir kongrede söylediği “CHP, HDP’den ilik nakli yapmaya çalışıyor.” cümlesine tepki gösterenlerin olduğunu kaydeden Ayhan, “Söylediğimizin arkasındayız. Bilmediğimiz şeyi söylemeyiz.” dedi.

Ayhan, ne pahasına olursa olsun birlik ve beraberlik içinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile bazı siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı kongrede, mevcut İl Başkanı Cafer Birtürk yeniden başkanlığa seçildi.

BİRTÜRK YENİDEN BAŞKAN
539 delegeden 516’sının oy kullandığı seçimlerde 7 oy geçersiz sayılırken, kongreye tek aday olarak giren Cafer Birtürk, oyların tamamını alarak yeniden başkan koltuğuna oturdu.

Yorumlar

ABBAS KARA   -  Bağlantı 19 Ekim 2020, 14:53

avukatlar kongre yaparken yasak bunlar yapıbca serbest …………………………………..m

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı