MHP’DE KONGRE MARATONU BAŞLIYOR - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

MHP’DE KONGRE MARATONU BAŞLIYOR

MHP’DE KONGRE MARATONU BAŞLIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) İlçe Kongreleri 10 Aralık Çarşamba günü yapılacak Beyağaç kongresiyle başlıyor. Kongre süreci Şubat ayında gerçekleştirilecek İl kongresiyle tamamlanacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Aralık 2014 Salı, 13:06

MHP İl Başkanı Ferudun Ünal, partisinin 2015 genel seçimler öncesi yapılacak kongreler ile daha dinamik kadroların belirleneceğini ve bu kadroların MHP’yi iktidara taşıyacağını söyledi. Ünal, Türkiye’nin siyasi ve ekonomik yönden çıkmaza girdiğini, sorunların büyüdüğünü, bugünkü Ak Parti Hükümeti’nin bu sorunları çözmekte yetersiz kaldığını belirtti. Ünal, “Teröristlerin siyasi muhatap kabul edilip şehitlerimizin kemiklerinin sızlatıldığı, siyasi çıkarlar doğrultusunda belirlenen ekonomik stratejilerin iflas ettiği, devlet itibarının yerlerde süründürüldüğü, “Türk” kelimesinin literatürden çıkartılmaya çalışıldığı bir dönemde Türk Milliyetçilerinin üzerine düşen görev daha da önemli bir mahiyet kazanmıştır” diye konuştu.

Ünal, Çarşamba günü başlayacak ve Şubat ayında noktalanacak kongrelerinin Ülkücü Harekete yakışır bir şekilde geçeceğini sözlerine ekledi.

KONGRE TAKVİMİ
MHP’nin 10 Aralık’ta başlayacak kongre takvimi şöyle: 10 Aralık: Beyağaç. 13 Aralık: Sarayköy. 15 Aralık: Bekilli, Güney. 17 Aralık: Çardak. 20 Aralık: Baklan, Bozkurt, Tavas. 21 Aralık: Buldan, Babadağ. 22 Aralık: Çal. 28 Aralık: Serinhisar, Acıpayam. 8 Ocak: Çivril. 10 Ocak: Çameli. 11 Ocak: Kale. 18 Ocak: Honaz.
Merkezefendi İlçe ve Pamukkale İlçe Teşkilatlarının kongre tarihleri daha sonra belirlenecek. MHP’nin kongre süreci Şubat ayında yapılacak il kongresiyle tamamlanacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı