Ülkücülerden tarihi İlbade Mezarlığı ziyareti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ülkücülerden tarihi İlbade Mezarlığı ziyareti

Ülkücülerden tarihi İlbade Mezarlığı ziyareti

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı ve Ocak Yöneticileri İlbadı Mezarlığını ziyaret etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Ağustos 2020 Pazar, 12:25

Denizli Türk Ocakları Şube Başkanı Prof. Dr. Turgut Tok ziyarete katılanlara tarihi İlbadı Mezarlığı hakkında bilgi verdi.

Ziyaret, Denizli’nin 1206 yılında fethini gerçekleştiren Mehmet Gazi’nin mezarından başladı. Selçuklu, Beylikler ve Osmanlı dönemi mezarları ile Denizli’de 15 Mayıs 1919 tarihinde Milli Mücadele ateşini yakan Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin mezarları ziyaret edilip dualar okundu.

Prof. Dr. Turgut TOK, İlbadı Mezarlığı’nın Anadolu’da Selçuklu, Beylikler, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait mezarların bir arada bulunduğu nadir bir tarihi mezarlık olduğunu; Denizli tarihinin bu mezarlıkta bütün zamanlarıyla görülebileceğini; mezar taşlarının tarihe sessiz bir biçimde tanıklık yaptığını vurguladı.

Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, “Türk Ocakları Başkanımız Prof. Dr. Turgut Tok’un rehberliğinde İlbadı Mezarlığını ziyaret ederek orada yatan milli ve manevi değerlerimiz hakkında kıymetli hocamızdan bir seminer dinledik. Denizli tarihi konusunda bu aydınlatıcı semineri bizlere aktaran değerli hocamıza çok teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı