REKLAMI GEÇ

Yılmaz’dan 5 Haziran Dünya Çevre Günü mesajı

Yılmaz’dan 5 Haziran Dünya Çevre Günü mesajı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, “Gelecek nesillere daha yaşanılabilir, sağlıklı ve temiz bir dünya bırakılması hepimizin ortak hedefidir” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Haziran 2022 Cumartesi, 11:12

Başkan Mehmet Ali Yılmaz açıklamasında “İnsanoğlu tarih sahnesinde yer almasıyla beraber çevreyi kendi ihtiyaçlarına göre kullanmış, biçimlendirmiş ve çevreden de etkilenmiştir. Günümüzde sanayileşme, teknolojik gelişmeler, çarpık yapılaşma, hızla artan nüfus, doğal veya beşeri sebeplerle azalan ya da yok olan doğal kaynaklar gibi pek çok nedenle ekolojik denge bozulmuş; çevre sorunu ülkemiz ve dünyamız için önemli bir boyuta ulaşmıştır. Bu sebeplerden ötürü gelecek nesillere daha yaşanılabilir ve daha temiz bir dünya bırakmak için, yeşil alanların korunarak arttırılması, çevre bilincinin topluma aşılanması ve çevre sorunlarına karşı önlemlerin alınması gerekiyor.

İnsanlığın ortak yaşam alanı olan çevre sorunları, gelecek nesillerin en büyük sorunlarından biri olarak karşımızdadır. İklim değişikliği, kuraklık, susuzluk ve benzeri olumsuzluklar insanlığın karşı karşıya kaldığı yaşamsal sorunlardır. Bu sebeple gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak, yeşil alanların korunması ve artırılması ile kamuoyunun bilinçlendirilmesi çok büyük önem arz etmektedir. Çevremize sahip çıkmak ve özenle korumak hepimizin temel görevidir. Bu düşüncelerle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutluyor, temiz ve sağlıklı bir dünya diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı