REKLAMI GEÇ

Ak Parti’de adaylık başvuru tarihi uzatıldı, temayül tarihi belli oldu

Ak Parti’de adaylık başvuru tarihi uzatıldı, temayül tarihi belli oldu

Seçim takvimi işlerken, Ak Parti’de partililerin gönlünden geçen milletvekili adayını belirleyeceği temayül tarihi belli oldu. Başvuru tarihi 22 Mart’a kadar uzatıldı, temayül ise 25 Mart’ta yapılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Mart 2023 Cuma, 13:00

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilli Genel Seçimleri için AK Parti Denizli İl Başkanlığı’nda Milletvekili Aday Adaylığı başvuruları uzatıldı.

Ak Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, başvuru şartı olan AFAD’a bağış şartını hatırlattı. Güngör  milletvekili aday adaylığı başvurularının 22 Mart Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar uzatıldığını açıklarken, Teşkilat Temayül Yoklamasının da 25.03.2023 Cumartesi günü 10.00-16.00 saatleri arasında Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacağını söyledi.

Güngör devamla şunları söyledi:

‘’Türkiye yüzyılının başlangıcı olacak 14 Mayıs seçimleri için başvuruda bulunacak olan tüm vatandaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatlarıyla bu yıl bir farklılık oluşturuldu. Milletvekili Aday Adaylığı Başvurusu yapacak vatandaşlarımız için AFAD’ın Deprem Yardım Kampanyasına Erkek aday adayların 20.000 TL, kadın ve 18-30 yaş arası genç aday adayların 10.000 TL, engelli aday adaylarının ise 5.000 TL bağış yapması gerekiyor.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı