REKLAMI GEÇ

CHP Denizli İl Başkanlığı’na 29 milletvekili aday adayı başvurdu

CHP Denizli İl Başkanlığı’na 29 milletvekili aday adayı başvurdu

Seçim süreci yaklaşırken Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) milletvekili aday adayları bir araya geldi. CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum Denizli örgütüne 29 milletvekili aday adayının başvurduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Mart 2023 Pazar, 10:26

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Aday Adayları İl Başkanlığında bir araya geldi. Toplantıda, seçim sürecinin yol haritası çizildi.
CHP Denizli İl Başkanlığında yapılan toplantıya aday adayları ve parti yöneticileri katıldı. İl Başkanı Ali Osman Horzum, “Ekonomi, sağlık, eğitim, adalet… neresinden tutarsanız tutun AKP iktidarının ülkemizi yönetemez duruma geldiğini görüyoruz. Gerek pandemi sürecinde, gerekse son olarak yaşadığımız deprem ve sel felaketlerinde de gördük ki devletin kurumlarının içi boşaltılmış. Vatandaşlarımıza yardım amacıyla kurulan kurumlar, ehil olmayan kişilerin elinde ticarethaneye dönüşmüş durumda. Referandum öncesi Türkiye’yi uçuracağını iddia ettikleri tek adam rejimi sayesinde bu güzel ülkemiz hızla geriye gitmeye başladı. Son olarak Kadın 6284 sayılı kanunu kaldırmayı hedefleyen Yeniden Refah Partisini de Cumhur ittifakına alarak, niyetlerini tam olarak belli etmişlerdir. Biliyorum ki kadınlarımız buna en güzel cevabı sandıkta verecektir” dedi.


Denizli’den Milletvekili olmak için 29 başvuru yapıldığına dikkat çeken Başkan Horzum, “Önümüzdeki seçim Partimiz, Millet İttifakı ve ülkemiz için son derece önemli bir seçim. Ülkemizin geleceği için bu kadar kritik bir dönemde taşın altına elini değil, vücudunu koyarak hizmete talip olan tüm aday adayı arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Sıralama ne olursa olsun, birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte çalışarak seçimden zaferle ayrılacağımıza inancım tam. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde Halil İbrahim soframıza herkesi davet ediyoruz. 15 Mayıs sabahı hep birlikte yepyeni bir Türkiye’ye uyanacağız. Bu süreçte tüm aday adaylarımıza teşekkür ediyor ve iktidar yürüyüşümüzde başarılar diliyorum” diye konuştu.
CHP Denizli’nin aday adayları şu isimler:
Adil Demir
Ahmet Divarcı
Ali Asker Kantürk
Ali Hızır Pircanlar
Arif Balkanay
Ayşe Hazer
Bilgehan Burgul
Bülent Nuri Çavuşoğlu
Fikret Çuvaç
Gülin Coşkun
Gülizar Biçer Karaca
Halil Kurt
Halil Selim Başgün
Halis Ödel
Hasan Kazdağlı
İlhan Özcan
Kenan Öztürk
Mahir Akbaba
Mehmet Boyar
Mehmet Efe
Mehmet Ali Orpak
Mustafa Çallıca
Nejat Elaldı
Ramazan Yaka
Salih Kocalar
Sedat Demirci
Servet Oğuzhan Diker
Süleyman Hecebil
Şeref Arpacı

Yorumlar

YavuzDanaci   -  Bağlantı 26 Mart 2023, 19:52

Genel merkezin çok iyi analiz yapması gerekir bölgesel adaylar üzerinde durulmalı,güçlü aday 4 milletvekili sadece CHP millet ittifakı demiyorum

Fatih Akgören   -  Bağlantı 26 Mart 2023, 16:03

Başarılar diliyorum…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı