REKLAMI GEÇ

CHP İl Başkanı Çavuşoğlu’ndan ‘açıklama’ tepkisi

CHP İl Başkanı Çavuşoğlu’ndan ‘açıklama’ tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Bartın’ın Amasra ilçesinde bulunan kömür ocağında meydana gelen patlama sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Ekim 2022 Pazar, 16:28

Çavuşoğlu yazılı açıklama yaptı, şu görüşleri paylaştı:
“İş güvenliğinin riske atıldığı belirtilen Sayıştay raporu ortadayken, bu üzücü olayı kadere bağlamak, sorumluluktan kaçmaktır. Peygamberimiz bile ‘Önce deveni bağla, sonra Allah’a emanet et’ buyurmuş. Kader’den tabi ki kaçamayız ama raporlar ortadayken göz göre göre insanları ölüme göndermek, cinayettir.
Bu üzücü kazada sorumlu ne fıtrat, ne de kader planıdır. Ekmeğini kazanmak isteyen insanlarımızı iş güvenliğini hiçe sayarak göz göre göre ölüme yollayan, onları en ucuz ‘maliyet kalemi’ olarak kabul eden zihniyettir. Bu zihniyet değişmediği sürece, Neden günümüzde dünyanın kömür işleten diğer ülkelerinde bu tür kazalar olmuyor diye araştırmadığımız sürece, ülkeyi yönetenler sorumluluktan kaçmak için ‘kader’in arkasına sığındığı sürece, Soma’da madenci yakınlarına tekme atanlar ödüllendirildiği sürece dün Soma, bugün Amasra, yarın kim bilir nerede hayatını kaybeden madencilerimiz için üzüleceğiz? Temennimiz; ivedi bir şekilde gereken soruşturmaların tamamlanıp, gerçek sorumluların gereken cezaları alması ve tüm maden ocaklarında gerekli önlemlerin bir an önce alınmasıdır. Buradan bir kez dana bu elim kazada hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı