REKLAMI GEÇ

CHP’de tek adaylı kongrede Ali Osman Horzum, yeniden başkan seçildi

CHP’de tek adaylı kongrede Ali Osman Horzum, yeniden başkan seçildi

Denizli’de CHP il örgütü olağan il kongresi yapıldı. Farklı adaylıkların konuşulduğu kongreye mevcut başkan Ali Osman Horzum tek aday olarak gitti. “Değişimden yana söylemler dile getiren” Denizli örgütü bu tavrını kongrede de gösterdi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun tebrik mesajı okunurken tepki vermeyen kalabalık Özgür Özel’in mesajını dakikalarca alkışladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Eylül 2023 Pazar, 18:58

Denizli’de CHP il örgütü 38. Olağan Genel Kurulu’nu Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Her fırsatta değişimden yana olduğunu söyleyen Ali Osman Horzum tek liste ile gidilen seçimde başkanlık görevine getirildi. Horzum önceki dönem il başkanı Bülent Nuri Cavuşoğlu’nun milletvekili adayı olması nedeniyle il başkanlığı görevine atanmış, yaklaşık 7 aydır bu görevi sürdürüyordu.

TEK ADAYLA SEÇİME GİDİLDİ
Kongre öncesi partide Ahmet Divarcı ve Ayşe Hazer isimleri aday olarak öne çıkmıştı. Birkaç gün önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve tedavisinin sürdüğü öğrenilen Divarcı aday olmadı. Son güne kadar adaylık için çalışan Hazer ise kongreden bir gece önce adaylıktan çekildiğini duyurdu. 634 il delegesinin bulunduğu Denizli örgütünde tek adaylı gidilen kongreye katılım da yoğun olmadı. Genel kurulda divan başkanlığı görevine CHP Parti Meclisi üyesi ve İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu getirildi. Gelecek Partisi Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün de genel kurula katıldı. Nalbantoğlu genel kurula gönderilen tebrik telgraflarını okudu. Kılıçdaroğlu’nun mesajı salonda tepki görmezken Özgür Özel’in mesajı dakikalarca alkışlandı.

‘ASLA PAZARLIK ETMEYECEĞİM’
Tek aday Horzum ise konuşmasında; “19 ilçe belediye başkan adayının belirlenmesinde ve meclis üyesi adaylarını belirlenmesinde pazarlık içinde olmayacağıma söz veriyorum. Başkan ve meclis üyelerini belirlemek o ilçe örgütünün en doğal hakkıdır. Ne ilin ne de gelen merkezin hakkı değildir. Bundan sonra disiplin kurulları işleyecek. Bundan sonra oturduğu yerden ilçe yönetimlerine giydirme yok. Kim partinin huzurunu bozuyorsa cezasını çekecek. Biz bize yeteriz. Yeter ki birbirimizin kuyusunu kazmayalım. CHP’ye demokrasi gelmezse Türkiye Cumhuriyeti’ne demokrasi gelmez. Demokrasiyi önce partimize getireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Horzum’un yönetiminde şu isimler yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak:
İsmail Altınay, Fatma Atsay, Ercan Aydın, Hakan Bulgurlu, Musa Can, Anıl Cancan, Melike Coşkun, Sıddık Çağın, İbrahim Diker, M. Emin Duran, Hakan Erkuş, Kudsi Kabalar, Okan Kart, Hakan Kaya, Tugay Odabaşıoğlu, Recep Oktay, Coşkun Sarıca, Hazal Somkaya, Barış Şahin, Kerem Cam Terzi, Gülçin Yazıcıoğlu, İsmihan Yıkar, Sual Yıldırım ve Gülben Yılmaz.

Kurultay delegeliklerini ise şu isimler yapacak:
Deniz Albayrak, Bedri Ataş, Belma Aycan, Şenol Cerit, Uğur Coşkun, Nuri Çavuşoğlu, Mustafa Çelik, Ömer Dağlı, Simge Depboylu, Ali Osman Horzum, Müjdat İlhan, Hasan Keçeci, Ayşen Kocabay ve Tugay Odabaşıoğlu. isimlerinden oluştu.
Kongrede toplamda 460 oy kullanılırken, 435 oy geçerli sayıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı