REKLAMI GEÇ

TBMM’de Şahin Tin’i Türkiye’ye gündem yapan ‘kuru ekmek’ polemiği

TBMM’de Şahin Tin’i Türkiye’ye gündem yapan ‘kuru ekmek’ polemiği

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay arasında geçen ‘kuru ekmek’ polemiği sosyal medyada gündem oldu. Ak Partili Tin’den yanıt gecikmedi. Tin: “”Vicdan sahibi herkes kötü niyet taşımadığımı bilir. Milletimiz CHP’nin linç siyasetine prim vermeyecekti” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Aralık 2020 Salı, 10:57

Olay akşam saatlerinde önce twitter’de hızla yayılmaya başladı. CHP’li pek çok isim, TBMM’de CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile AK Parti Denizli milletvekili Şahin Tin arasında yaşanan ‘kuru ekmek’ polemiği ile ilgili meclis tutanaklarını paylaştı.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, olayla ilgili videoyu da paylaşarak, Tin’in özür dilemesi gerektiğini söyledi, “”Grup Başkanvekilimiz Engin Altay ‘Millet aç midesine sadece kuru ekmek giriyor’ diyor. AKP Denizli milletvekili Şahin Tin ‘O zaman aç değiller’ diye cevap veriyor. Milletin meclisinde, millete bu lafı söyleyemezsiniz! Derhal milletten özür dileyin. #ÖzürDileŞahinTin”

Olay, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Denizli Milletvekili Şahin Tin, akşam saatlerinde yine mecliste söz alarak Altay’a cevap verdi ve sözlerinin çarpıtıldığını söyledi.

BU İKTİDARDAN KURTULMAZSAK
SU BULDUĞUMUZA ŞÜKREDECEĞİZ
CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da yazılı açıklama ile Tin’e tepki gösterdi. Çavuşoğlu şunları söyledi:
“Sayın Tin, önce kuru ekmek yiyenin aç olmadığını iddia ediyor, sonra sosyal medyadan açıklama yaparak sözlerinin çarpıtıldığını iddia ediyor. Oysa TBMM tutanaklarında bu sözleri söylediği görülüyor. Üzülerek görüyoruz ki Denizli ve Türkiye için verecek bir şeyleri olmayan ve milletin içinde bulunduğu durumu ısrarla görmezden gelen AKP’li vekiller, iktidarlarının son günlerinde CHP’ye saldırarak gündeme gelmeye çalışıyorlar. Birisi 18 yıl önce Türkiye’de araba olmadığını iddia ediyor, diğeri kuru ekmek yiyen vatandaşın tok olduğunu iddia ediyor. Tok açık halinden ne anlar? Edep yahu! Düşün milletin yakasından! İnsanları açlığa mahkum eden bu iktidardan kurtulmaz isek yakında hava ve su bulduğumuza şükreder olacağız.”

Yorumlar

Maaşımıdolarlaalıyorum   -  Bağlantı 15 Aralık 2020, 22:36

Sofrasından et eksik olmayan kuru ekmekle de doyulduğunu sanır.

Mehmet   -  Bağlantı 15 Aralık 2020, 16:36

Borç batağına sürüklenmiş halkın ödediği vergilerle geçimini refah seviyede sağlayan tüm koltuk sevdalısı devlet adamlarının halka gösterdiği ilgi maalesef sıfır. TC kimlik kartlarındanki İslam kelimesini hak etmiyorlar.

tekin gündüz   -  Bağlantı 15 Aralık 2020, 11:30

Bu yüzsüzlüğe de pes.O bir dilim kuru ekmeğe muhtaç olur inşallah.

soru yorum   -  Bağlantı 15 Aralık 2020, 11:12

Rezillik, rezalet, kepazelik, halka hakaret, halkı aşağılama, liyakatsizlik, münafıklık, şeytanlaşmış insan kibri… hepsi var. Bu zat 2011 seçimlerinde milletvekili adayı olarak kabul edilmeyip partiden şutlandığı günü hatırladı mı acaba.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı