REKLAMI GEÇ

Perinçek üretim devrimini anlattı

Perinçek üretim devrimini anlattı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin il teşkilatı tarafından düzenlenen “Üretim Devrimi Kurultayı”na katıldı. Perinçek, Türkiye’nin bir üretim devriminin eşiğinde olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Aralık 2019 Çarşamba, 18:49

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin il teşkilatınca Sarmaşık Düğün Salonu’nda düzenlenen “Üretim Devrimi Kurultayı”na katılmak üzere kente geldi.

Oturum başkanlığını Korkmazcan’ın yaptığı toplantıda Perinçek’in yanı sıra Ulusal Sanayici ve İş Adamları Derneği (USİAD) Denizli Şube Başkanı İbrahim Yıldız, ekonomist Ünal Aysun ve sanayici Ali İhsan Bursalıoğlu Denizli’nin üretim potansiyeli ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Kurultayda katılımcılara seslenen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye’nin bir ekonomik dar boğazda olduğunu belirterek, buraya 1980’lerdeki yanlış politikalarla gelindiğini, üreticinin Türkiye’nin sırtındaki kambur olarak görülüp ülkenin bugün borç batağına sürüklendiğini kaydetti.

Buradan nasıl çıkacağının konuşulması gerektiğini vurgulayan Perinçek, “Türk üreticisiyle, milletimizle, devlet-millet birliği ile buradan çıkacağız. Türkiye, bir üretim devriminin eşiğine geldi. Önümüzde bir üretim devrimi var. Onlar üreticiyi, köylüyü kambur ilan etmişti. Biz de şimdi üreticiyi, köylüyü baş taçı ilan ediyoruz. Türkiye, bir üretim seferberliği ile milletin bütün kaynaklarını harekete geçirerek bir çözüm üretecek. Türkiye bir üretim devriminin eşiğinde. O bakımdan üreticilerimiz, tarihi bir rol oynayacaklar. Denizli tabii burada lokomotif illerimizden biri. Denizli bir üretici kenti. Sanayicisiyle, çiftçisiyle, turizmcisiyle Denizli üretim devriminin önderlerinden. Denizli’nin üreticilerine çok büyük iş düşüyor. Buraya Denizli’yi ateşleyemeye geldik” dedi.

Türkiye’nin büyük bir başarıyla buradan çıkacağını ifade eden Perinçek, “İyimseriz, karamsarlık yanlış. Pes etmeyeceğiz, teslim olmayacağız. Buradan aynı Ergenekon’da nasıl demirci önderliğinde Türk kavmi o dağları demirleri eriterek, yararak çıktı. Şimdi Türkiye yine öyle bir noktada. Yani yeni bir Ergenekon, dağları yarıp çıkma noktasında. Onun için milletimize umut aşılıyoruz” dedi.

“ALMAN DEVLETİNİ AKLA DAVET EDİYORUZ”
Almanya’nın resmi devlet televizyonunun 4 gün önce bir yayın yaptığını hatırlatan Perinçek, “O yayında Türkiye’nin Dersim’de Alevilere ve Kürtlere karşı bir katliam yaptığını iddia ettiler. Bu, Alman devletinin maalesef Türkiye’ye karşı çok büyük bir yanlışı ve düşmanca bir tutumu. Alman devletini akla davet ediyoruz. Bugün Türkiye’de Alevi-Sünni ayrılığını kışkırtarak, Kürt ayrılığını kışkırtarak, Atatürk’ü suçlayarak Almanya nereye varacak? Almanya kendi ayaklarına kurşun sıkmaktadır. Almanya’da toplumumuz büyük tepki halinde. Biz Atatürk önderliğinde modern, çağdaş bir toplum kurmak için, ortaçağı temizlemek için elimizden geleni yaptık Bugün nasıl PKK’yı hendeklere gömdük, Atatürk de o zaman bölücülüğü, aşiretçiliği hendeklere gömdü. Nasıl biz bugün FETÖ’yü devlet kuvvetiyle bastırdık ve tasfiye ettik. Atatürk de çağdaş, demokratik, özgür bir Türkiye kurmak için aynı şekilde o zamanki FETÖ’yü, o zamanki PKK’yı bastırdı ve hendeklere gömdü. Bunları yapmasaydık biz ortaçağ kuyularında debeleniyorduk, aşiretlerin kuluyduk, şeyhin müridi idik. Türkiye çağdaş demokratik halkçı laik özgür bir toplum olacak. O nedenle Almanya’yı akla, sorumluluğa, ciddiyete davet ediyoruz” diye konuştu.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan da Türkiye’nin dünya sahnesinde yıldız olarak yükseldiğini belirterek, bu kurultayın yeni bir başlangıç için elverişli bir ortam meydana getirmeyi amaçladığını kaydetti.

Programa Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu ve partililer katıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı