Gönül Sofrası Kudüs’te - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Gönül Sofrası Kudüs’te

Gönül Sofrası Kudüs’te

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Mescid-i Aksa’da 1000 kişiye iftar, 50 aileye kumanya, 50 kişiye de bayramlık yardımı gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Haziran 2018 Perşembe, 16:01

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği iftar sofrası bu kez Kudüs’e taşındı. Kudüs’te bulunan Müslümanların ilk kıblesi ve Hz. Muhammed’in (SAV) Mirac’a çıktığı Mescid-i Aksa’da, 1000 kişiye iftar verilirken, 50 aileye ramazan kumanyası, 50 kişiye de bayramlık yardımı gerçekleştirildi.

Sadakataşı Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen organizasyona Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Organize Sanayi Bölge (DSO) Müdürlüğü ve Pamukkale Belediyesi destekte bulunarak ramazanın bereketini Kudüs’e taşıdı. Sadakataşı Derneği gönüllüsü Nazım Dinç, organizasyona katkılarından dolayı Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

“FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”
Kudüs’te kurulan iftar sofrası ve yapılan yardımlar için büyük mutluluk yaşadıklarını kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Allah’ıma şükürler olsun, ramazanın manevi atmosferini Denizlimizde yaşıyoruz. Tüm inananlar için büyük bir öneme sahip Kudüs ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’da verdiğimiz iftar ile gönül soframızı Filistinli kardeşlerimizle buluşturduk. Allah’ım tüm Müslüman kardeşlerimizin tuttuğu oruçları, yapılan ibadet ve duaları kabul eylesin. İnşallah ramazan ayı tüm insanlığa barış ve huzur getirir. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı