REKLAMI GEÇ

Denizli Barosu “Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi” kurdu

Denizli Barosu “Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi” kurdu

Denizli Barosu bünyesinde seçimlerin özgür, adil ve demokratik biçimde gerçekleştirilmesine katkı sağlamak amacıyla “Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi” kuruldu. Merkez, 16 Nisan günü 24 saat demokrasi nöbeti tutacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Nisan 2017 Çarşamba, 11:00

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, yazılı bir açıklama yaparak “Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi” ile ilgili bilgi verdi, yapılacak çalışmaları anlattı.

Avukatlık Kanunu’nun 76. maddesi ile hukukun üstünlüğünü savunmak ve korumanın, bu yönde demokratik çalışmalarda bulunmanın Baroların görevi olarak kanunla tanınmış bir ödev olduğunu belirten İlhan, “Denizli Barosu, kanundan kaynaklanan bu yetkimiz çerçevesinde, ilimizde de seçimlerin huzur içinde şaibesiz ve güvenilir biçimde gerçekleşmesi, seçmenlerimizin sandıkta oylarının kullanmaları sırasında yaşanabilecek her türlü olumsuzlukların giderilmesi bakımından anında müdahale edebilmek amacıyla ‘Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi’ ile yurttaşlarımızın yanında olmaya karar vermiştir” dedi.

Baro yönetim kurulu üyelerinin tamamının kurul üyesi olarak görevlendirildiğini belirten Müjdat İlhan, “Seçimle ilgili yaşanabilecek olumsuzluklara karşı anında müdahale edebilmek, vatandaşlarımızdan gelecek her türlü ihbar ve şikayetin raporlandırılması, değerlendirilmesi ve gereğinin yapılması amacıyla bir iletişim hattı tesis edilmiştir. Bu iletişim hattımızdan, başta sandık kurulları ve görevlileri olmak üzere tüm vatandaşlarımız karşılaştığı sorunun çözümü için bağlantı kurabilecektir. 16 Nisan 2017 günü yapılacak referandum oylamasını da kapsayan süre boyunca 24 saat açık olacak bu iletişim hattında seçmenlerimizin soruları da yanıtlanacaktır. 0 505 923 77 76 numaralı telefon hattından tüm yurttaşlarımız Denizli Barosu’na ulaşabilecektir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı