REKLAMI GEÇ

Sağlık koşulları oy vermeye engel olmayacak

Sağlık koşulları oy vermeye engel olmayacak

Yaklaşan referandumda oy kullanmak isteyen, ancak sağlık koşulları buna izin vermeyen hastalar için seferberlik başlatıldı. Sağlık Müdürlüğü, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonunda referandumda sağlık yardımı olmaksızın oy kullanamayacak hastalar için düzenlemeler yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Nisan 2017 Çarşamba, 10:07

Denizli’de sağlık yardımı olmaksızın referandumda oy vermeye gidemeyecek hastalara destek olmak için sağlık ekipleri tüm hazırlıklarını tamamladı. 16 Nisan 2017’de oy kullanmak isteyen fakat sağlık durumu buna elverişli olmayan vatandaşların Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan 444 38 33 numaralı evde sağlık hizmetleri çağrı merkezini araması yeterli olacak.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk yaklaşan referandum öncesinde Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın talimatıyla birlikte ilde bulunan sağlık yöneticileri olarak hastanede yatan veya evde sağlık hizmeti alan vatandaşların oy kullanabilmeleri için gerekli tüm hazırlıkları yaptıklarını söyledi.

Öztürk, “16 Nisan 2017’de gerçekleştirilecek referandum öncesinde vatandaşların en temel haklarından olan oy kullanmalarının sağlanması hakkı büyük önem arz etmektedir. Bu hakkı engelleyen sağlık koşullarının ortadan kaldırılması için de Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ öncülüğünde başlatılan ve ilimizde İl Sağlık Müdürlüğü, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonunda evinde sağlık hizmeti alan, hastanede yatan ve sağlık yardımı olmadan oy kullanamayacak vatandaşlarımıza destek olacağız. Hastalarımız 444 38 33 numaralı çağrı merkezini arayarak oy kullanma taleplerini iletebilirler. Talepte bulunan hastalarımız evde sağlık hizmeti ekibi tarafından değerlendirilerek hasta nakil araçları ile oy verecekleri merkezlere taşınacak ve oy verme işleminden sonra alındıkları yere geri götürülecektir” dedi.

Yorumlar

ali akkaya   -  Bağlantı 12 Nisan 2017, 12:58

HAYIR DİYEN BİR KİŞİYİ DAHİ GÖTÜRMEZLER. DENİZLİ DE SURİYELİ SAYISI AZ DAHA ÇOK OLMALI 1400 LİRA TÜRKE VERECEĞİME 1000 LİRA SURİYELİYE VERİRİM

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı