Zolan: “Büyük ve Güçlü Türkiye ideali için evet” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Zolan: “Büyük ve Güçlü Türkiye ideali için evet”

Zolan: “Büyük ve Güçlü Türkiye ideali için evet”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek anayasa değişikliğine dair referandumdan çıkacak “evet” sonucu ile birlikte Türk milletinin “Büyük ve Güçlü Türkiye” idealine daha da yaklaşacağını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Nisan 2017 Çarşamba, 12:51

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek anayasa değişikliğine dair referandum kapsamında Çal’ı ziyaret etti.

Çal’ın Süller Mahallesi ile sabah erken saatlerde başlayan Başkan Zolan’ın ilçe ziyareti Kocaköylüler, Hançalar, Akkent, Ortaköy, Develer, Kabalar, Sazak, Selcen ve Yukarıseyit Mahalleleri ile devam etti.

Gece geç saatlere kadar mahalle mahalle gezerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatan Başkan Zolan’a AK Parti Çal İlçe Başkanı Ahmet Kocagöz eşlik etti. Gittiği her mahallede yoğun ilgi ile karşılanan Başkan Zolan, referandumdan çıkacak “evet” sonucu ile birlikte Türk milletinin “Büyük ve Güçlü Türkiye” idealine daha da yaklaşacağını söyledi.

“DEVLET DE İNSAN VÜCUDU GİBİDİR ZAYIFLARSA GÜCÜNÜ KAYBEDER”
Devletin insan vücudu gibi olduğunu ifade eden Başkan Zolan, vücudun bağışıklık sistemi zayıfladığında hastalıkların ortaya çıktığı gibi devletin de zayıfladığında bölücü unsurların ülkeyi farklı noktalara götürmek için ayaklandığını ve başkaldırdığını ifade etti.

“Devlet de insan vücudu gibidir zayıflarsa gücünü kaybeder” diyen Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ama devlet güçlüyse bunları aklından bile geçiremezler. En son 7 Haziran’da yaşadığımız olay, koalisyon görüşmeleri tıkanınca tekrar erken seçim yaşandı. Oradan birileri hendek kazmaya ve başını kaldırmaya kalktı. İşte mevcut sistemimiz her türlü riski içinde taşımaktadır.”

“GÜÇLÜ GELECEĞİN TEMELLERİ ATILACAK”
Geçmişte parlamenter sistemin zafiyetlerinden faydalanılarak ülkede hükümetlerin devrildiğini, ekonominin alt üst edildiğini ve siyasi istikrarsızlıklarla Türkiye’nin geri gittiğini vurgulayan Başkan Zolan, “Yeni sistem ile siyasi istikrar, güçlü iktidar, güçlü yasama, hızlı karar alma ve uygulama ile ülkemizin ve milletimizin güçlü geleceğinin temelleri atılacak” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı