REKLAMI GEÇ

Zolan: “Geleceğimiz için evet”

Zolan: “Geleceğimiz için evet”

Denizli’yi adım adım dolaşarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatmaya devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Nasıl biz bugün Çanakkale ile 1071 Malazgirt Savaşı ile gurur duyuyoruz. Yeni sistemle birlikte gelecek nesillerimiz de bizlerle gurur duyacak” diyerek, daha güçlü bir Türkiye için tüm hemşerilerini referandumda “Evet” demeye davet etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Nisan 2017 Cuma, 14:41

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 16 Nisan’da yapılacak tarihi referandum öncesi ilçe ilçe, mahalle mahalle gezerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatmaya devam etti.

Bu kapsamda Baklanlılar ile ilçe meydanında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Zolan, yeni sistemle birlikte milletin kendisine hizmet edecek kişiyi seçeceğini belirterek, “Millet artık kendi başkanını seçecek. Bu sistem aynı belediye başkanını seçer gibi olacak. Yeni sistemle birlikte seçim var sonucunda tek başına iktidar mı çıkacak, koalisyon mu çıkacak krizleri olmayacak” dedi. Türkiye’nin her seçimin ardından kriz riski taşıyan bir sistemle yürüyemeyeceğini ifade eden Başkan Zolan, “Bu şekilde güçlü olabilir miyiz? Bunları ortadan kaldırmamız lazım. Yeni sistemde mutlaka bir hükümet çıkacak, tek başına iktidar çıkacak. Artık ekonomi yara almayacak, her şey net olacak” dedi.

“SİSTEMİMİZİ GÜNCELLEMEMİZ GEREKİYOR”
Eski model arabalarla mevcut parlamenter sistemi birbirine benzeten Başkan Zolan, “Mevcut sistemimiz riskler taşıyor. Türkiye son 15 yıldır ilerliyor kalkınıyor, bugüne kadar görmediği hizmetleri alıyor. Allah korusun 2-3 yıl sonra seçimde bir koalisyon çıkarsa, yeniden hükümet boşlukları ile kriz çıkma riski var. Nasıl 2001 yılında anayasa kitapçığının fırlatılmasıyla Türkiye kazandıklarını geri verdi, 15-20 yıl kaybetti aynı risk bugünkü sistemde var. Bu sistem onu içinde barındırıyor. Onun için bizim büyük devlet olmak, büyük ülke olmak, bu coğrafyada güçlü olmak gibi bir iddia sahibi olacaksak artık sistemimizi güncellememiz, bugüne uyarlamamız gerekir.‘Kardeşim ben eski araba kullanmaya devam ederim’ ısrarı yapmamak, çağa ayak uydurmak lazım” diye konuştu.

“İYİ Kİ ‘EVET’ DEMİŞİZ DİYECEĞİZ”
Büyükşehir ile birlikte Denizli’ye büyük hizmetler geldiğini ve bugün her yerde alnı ak dolaşabildiğini anlatan Başkan Zolan, aynı şekilde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin de ülkeye büyük katkılar yapacağını vurguladı.

Başkan Zolan, “Allah nasip ederse referandum ‘Evet’ ile sonuçlandığında 3-5 yıl sonra bir araya geldiğimizde iyi ki ‘Evet’ demişiz diyeceğiz. Yeni sistemin çok güzel olduğunu inşallah göreceğiz” dedi.

Denizli’nin bu yürüyüşün içinde güçlü bir ‘Evet’ çıkarması gerektiğini belirten Başkan Zolan, “Bu mesele hepimizle ilgili. Burada şahıs meselesi yok, bir partiye, bir şahsa oy vermiş olmuyoruz. Türkiye için, geleceğimiz için, çocuklarımız için, asırlar boyu ülkemizi dimdik ayakta, güçlü bir şekilde tutacak bir sistemi oylayacağız. Benim kaygım, geleceğimizin, çocuklarımızın daha güçlü bir ülkede yaşaması” diye konuştu.

“GELECEK NESİLLERİMİZ DE BİZLERLE GURUR DUYACAK”
Avrupa başta olmak üzere birçok ülkenin Türkiye’nin istikrarı yakalayıp güçlenmesini istemediğini ifade eden Başkan Zolan, konuşmasını şöyle tamamladı:

“İnşallah pazar günü güzel olur. Hep beraber o günleri göreceğiz, ülkem daha güçlü olacak. Bu eserin altında, bu güzelliğin altında sizin mührünüz, imzanız olacak. Ve gelecekte yaşayacak insanlarımız, ‘Benim annem, babam, dedem oradaydı, o yürüyüşün içindeydi’ diyecek. Nasıl biz bugün Çanakkale ile 1071 Malazgirt Savaşı ile gurur duyuyoruz. Yeni sistemle, gelecek nesillerimiz de bizlerle gurur duyacak.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı