Ekonomi Bakanı Zeybekci Bozkurt ve Çardak’ta Konuştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ekonomi Bakanı Zeybekci Bozkurt ve Çardak’ta Konuştu

Ekonomi Bakanı Zeybekci Bozkurt ve Çardak’ta Konuştu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, halkla buluşmaya devam ediyor. Zeybekci referandum öncesi Çardak ve Bozkurt’ta seçmenle bir araya geldi. “Eğilip bükülmeden yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Mart 2017 Cuma, 14:29

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de çalışmalarını sürdürüyor. Referandum öncesi halkla buluşan Bakan Zeybekci, Çardak ve Bozkurt’tu ziyaret etti. Zeybekci miting alanında toplananları referandumda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne evet demeye çağırdı.

Denizli’den Türkiye ortalamasının üzerinde bir evet beklediklerini belirten Bakan Zeybekci, 16 Nisan’da sandıktan çıkacak sonucun evet yönünde olmasının, Türkiye’nin artık koalisyonlarla vakit kaybetmemesi ve ilerlemesi için şart olduğunu söyledi.

Zeybekci, Çardak’ta düzenlenen halk buluşmasında ise, Çardaklıların 15 Temmuz’da, hainlerin uçakla Ankara’ya götürmek istediği askerleri engelleyerek destan yazdığını, tarihin bunu ilelebet unutmayacağını ifade etti.

“PİŞMAN OLMAK DA, ‘KANDIRILDIM’ DEMEK DE FAYDA ETMEYECEK”
Bu milletin bilinen 5 bin yıllık tarihi boyunca asla diz çökmediğini, teslim olmadığını vurgulayan Zeybekci, “Milletimiz asla esir olmadı ve asla aman demedi. 15 Temmuz ihanetinde o ihanete kalkışanlar, bu millete ihanet edenler bu millet tarafından en güzel cevapla cevaplandırıldı ve layıklarını buldular, bulmaya devam edecekler. Bu ihanetin hesabı sorulmaya devam edecek, o kadar ucuz değil. Yok, ‘efendim ben pişman oldum da, kandırıldım da yemin billah tövbe yok.’ İbret olsun diye bunu hesabı sorulacak sonuna kadar. Zalime hesabı en şiddetli şekilde soracaktır ama masuma da merhamet, bundan emin olun” diye konuştu.

“BU MİLLETİN EN GÜÇLÜ SİLAHI BAYRAĞIDIR”
Zeybekci, 15 Temmuz darbe girişimine karşı halkın gösterdiği direnişi dünyanın anlayamadığına dikkati çekerek, “Nasıl olur, nasıl olur da bir millet çıkar, nasıl olur da o tankları durdurur, elleriyle durdurur. Yukarıda helikopter ağır makineli silahlarla aşağıyı tararken, uçaklar bombalarken yerdeki benim milletimin elinde bir tek silahı vardı, yeryüzünün en büyük silahı, yeryüzünün en güçlü silahı vardı, elinde tek bir silah vardı, al bayrağı vardı. O al bayrakla indirdiler onları aşağıya. Bu milletin en güçlü silahı bayrağıydı o gece. O bayrağa o gece 249 şehidimizin kanı karıştı ve rengi daha bir parlak hale geldi. Bunu bilmiyorlar, anlayamıyorlar ve anlayamayacaklar” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı