Cerrahi hekimlerinden vatandaşlara aşı çağrısı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Cerrahi hekimlerinden vatandaşlara aşı çağrısı

Cerrahi hekimlerinden vatandaşlara aşı çağrısı

Türkiye’de aşı sırası geldiği halde henüz aşı olmayan vatandaşlar için Özel Denizli Cerrahi Hastanesi hekimleri, aşı çağrısında bulundu. 

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Temmuz 2021 Cuma, 11:09

Türkiye’de vaka sayısı 10 bine yaklaştı. Uzmanlara göre 4. dalganın yaşanmaması için aşılamada özellikle ikinci doz oldukça önemli. Aşı sırası geldiği halde henüz aşı olmayan 22 milyon kişi için aşı çağrıları hız kesmeden devam ediyor. Siyasilerden ünlü isimlere, kulüplerden sivil toplum ve kamu kuruluşlarına kadar vatandaşlara aşı çağrısı sürüyor.

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi hekimlerinden Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay, Op. Dr. Mehmet Pekdemir, Op. Dr. Umut Faydacı, Op. Dr. Süleyman Kayık, Op. Dr. Nazmi Yaşar Sayım, Op. Dr. Muhammet İbrahimoğlu vatandaşlara hastanenin resmi sosyal medya hesapları üzerinden aşı çağrısında bulundu.

Korona virüse yakalandığı süreci anlatan Üroloji Uzmanı Op. Dr. Süleyman Kayık, “Kendimizi o kadar korumamıza rağmen 2. dalga çok acı geçti. Hastalığı yoğun yaşadım. Bu nedenle aşı olunmasında çok titiz olunmasını rica ediyorum. Aşının hiç kimseye bir zararı yoktur. Hastanın yaygınlaşması, ağır geçirilmesine yönelik önleyici bir etkisi vardır, mutlaka herkesi aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı