Karnından taşan dev tümör Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde başarılı operasyonla alındı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Karnından taşan dev tümör Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde başarılı operasyonla alındı

Karnından taşan dev tümör Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde başarılı operasyonla alındı

Denizli’de yaşayan 84 yaşındaki kadın, karın ağrısı şikayeti ile gittiği Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ndeki muayenenin ardından göbeğin dışarı çıkmış 20 santimetrelik tümör olduğunu öğrendi.  Başarılı ameliyatın ardından nadir rastlanılan büyüklükteki tümörden kurtulan yaşlı kadın, sağlığına kavuştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Mart 2021 Perşembe, 14:23

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne şiddetli karın ağrısı şikayeti ile başvuran 84 yaşındaki Sıdıka Karadağ, örneğine az rastlanan büyüklükteki bir tümörle yaşadığını öğrendi.  Genel Cerrahi, Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nazmi Yaşar Sayım’ın gerekli tetkik ve muayenelerinin ardından Karadağ’ın karın bölgesinde yaklaşık 20 santimetrelik bir tümörün bulunduğu ve göbeğinden dışarı doğru sarktığını öğrenildi.

SAYIM: “HASTA BİZE GELDİĞİNDE TÜMÖR KARNINDAN TAŞMIŞTI”

Yapılan detaylı muayene sonrası ameliyata alınan 84 yaşındaki Karadağ, başarılı operasyonun ardından sağlığına kavuştu. Ameliyatta 20 santimetrelik bir tümörün alındığını belirten Op. Dr. Sayım, alınan tümörün kalın ve ince bağırsağın bir kısmına zarar verdiği ve bunların da ameliyatla alındığını söyledi.

Meslek hayatında nadiren gördüğü büyüklükte bir tümör olduğunu vurgulayan Dr. Sayım, “84 yaşındaki hastamız bize geldiğinde karında ağrı, şişlik ve ciltten akıntı şikayeti vardı. Ciddi anlamda kan değerleri düşüktü. Hastamızı muayene ettiğimizde karnında yaklaşık 20 santimetre civarında dev boyutta kitle ile karşılaştık. Benim de hekimlik hayatımda nadiren gördüğüm bir durum. Ciltten dışarıya yani karın dışına taşmıştı dev bir tümör. Hasta ve yakınlarıyla konuyu aktardığımızda ameliyat olması gerektiğini söyledik. Büyük oranda tümör olmasına rağmen hasta yakınları kabul etti ve ameliyata aldık. Ameliyatta da bu tümörü yakından görme fırsatımız oldu. Karın barsak ve ince bağırsağın bir kısmını içine almış bir durumdaydı. İçine aldığı barsak kısımlarını da zarar görmeyecek şekilde ekip arkadaşlarımla birlikte başarılı bir şekilde çıkardık. Bugün hastamızı ameliyatımızın 7. günü ve sağlıkla evine gönderiyoruz. Hiçbir yan etkiyle karşılaşmadık. Bu ameliyat sırasında da en başta ekibim olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 “ŞUAN DA KENDİSİ, YEMESİ, İÇMESİ VE YÜRÜMESİ GAYET İYİ”

Sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu belirten Sıdıka Karadağ, “İyiyim ağrım sızım yok, daha iyi olmaya çalışıyorum. Nazmi Bey’i uzun yıllar tanırım, alanında iyi olduğunu bildiğim için ağrılarım artınca kendisine geldim” diye konuştu.

Hastanedeki tüm personelin aile sıcaklığında ilgilendiğini belirten Karadağ’ın oğlu Gültekin Karadağ ise, “Safra kesesi için gelmiştik. 1 aydan beri ağrısı vardı. Geldik ve doktorumuzu bulduk. Ameliyatımız başarılı bir şekilde geçti. Şuan da kendisi, yemesi, içmesi ve yürümesi iyi. Cerrahi Hastanesi’nin personellerine, doktorlarına ve hemşerilerine teşekkür ederim” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı