REKLAMI GEÇ

Elif Deniz bebek, 110 günlük mücadelenin ardından sağlıklı bir bebek olarak evine döndü

Elif Deniz bebek, 110 günlük mücadelenin ardından sağlıklı bir bebek olarak evine döndü

Fethiye’de çocuk sahibi olmaya karar veren hamileliğin 25. Haftasında bazı sorunlarla karşılaşan Ercan-Zahide Kaymaz çifti, biricik bebeklerine şifayı Tekden Hastanesi’nde buldu. 700 gr. Dünyaya gelen Elif Deniz bebek, 110 günlük mücadelenin ardından sağlıklı bir bebek olarak Tekden Hastanesi’nden ayrıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Eylül 2017 Cuma, 11:42

Fethiye’de Anne Kaymaz’ın gebelik takibini yapan doktorlar gebeliğin riskli ilerlediğini söyleyerek, bu nedenle doğumun gerçekleşme zorunluluğu gelişmesi üzerine 4 ay önce doğacak bebeğin takip ve tedavisinin yapılabileceği üst düzey bir merkez bulmaları gerektiği konusunda kaymaz ailesini bilgilendirdiler. Aile zaman kaybetmeden bu konuda güvenebilecekleri bir sağlık kuruluşu arayışına girdi. Hem internette birçok araştırma yapıp hem de tavsiyeleri değerlendiren aile son olarak Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde karar kıldı.

Anne Zahide Kaymaz’ın Tekden Hastanesi’nde sorunsuz bir şekilde doğumu gerçekleşti ve 25 haftalık 700 gr. olan Elif Deniz bebek sonunda dünyaya geldi. Nefes aldığı ilk andan itibaren sağlık sorunları ile dünyaya gözlerini açan Elif Deniz bebek 2 ay beslenme borusu ile, 1 ay ise solunum cihazına bağlı bir şekilde yaşama tutunmaya çalıştı.
Tekden Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Yenidoğan Uzmanı Doç. Dr. Osman Öztekin ve yeni doğan ekibinin 110 gün süren zorlu tedavi süreci sonrası Elif Deniz bebek 2.100 gr. olarak ailesinin kucağında Fethiye’ye uğurlandı.

“BİZ SİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”
Anne Zahide Kaymaz doğumdan sonra evladını kucağına bile alamadan onsuz geçirdiği 110 günü hayatının en zor günleri olarak belirterek, “Her gün ağladım ama dua etmekten ve umudumu kaybetmekten asla vazgeçmedim. Fethiye’de doktorlar gebeliğimin riskli ilerlediğini söylediklerinde eşim ve ben zaman kaybetmeden ‘en iyisi neresi ise oraya gideceğiz’ dedik ve Tekden Hastanesi’ne ulaştık. Şükür ki doğumum gerçekleşti ama en zor günlerimiz doğumdan sonra yani evladımın yoğun bakımda geçirdiği zamanlardı. Doktorumuz Osman Bey ve ekibi bize öyle güven veriyordu ki o yüzden hep çocuğumun iyi olacağına inandım. İnançlarım boşa çıkmadı ve binlerce kez şükür ki bebeğimizi kucağımıza alıp evimize döndük. Hastaneden çıktıktan sonra hastane personellerinden biri ile telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Benim gibi zorlu süreç geçiren her anne için sabırlı ve inançlı olabilmeleri adına elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım dedim. Çünkü biz Tekden Hastanesi ve Osman Hocamıza çok şey borçluyuz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı