Tekden uzmanları Bozkurt’ta kadınları bilgilendirdi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tekden uzmanları Bozkurt’ta kadınları bilgilendirdi

Tekden uzmanları Bozkurt’ta kadınları bilgilendirdi

Özel Denizli Tekden Hastanesi uzmanları, Bozkurtlu kadınlara “Kadın hastalıkları ve korunma yolları” konusunda bilgiler verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Şubat 2017 Cumartesi, 11:15

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’in davetlisi olarak ilçeye giden Özel Tekden Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serkan Yurtsever, kadınlarla bir araya geldi.

“BİR TOPLUMUN GÜCÜ KADINLARIN GÜCÜ İLE ÖLÇÜLÜR”
Op. Dr. Serkan Yurtsever, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’ten böyle bir talep gelmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, rahim ağzı kanseri, gebelik takipleri ve tarama testleri, adet düzensizlikleri ve ağrıları, doğum kontrol yöntemleri, myom ve kist operasyonları ile idrar kaçırma gibi kadınlarda sık görülen kanser türlerini ve hastalıkları anlattı.

Op. Dr. Serkan Yurtsever, “Birçok ilçede kadınlarımızla sağlık eğitimlerinde bir araya geldik. Her ilçemizde çok güzel karşılanıp ağırlandık. Bozkurt ilçemiz de de gerek belediye başkanı Birsen Hanım gerek ilçedeki bayanlarımız ilgi ve alakaları ile beni son derece mutlu ettiler. Bu toplantımız sayesinde bayanlarımız tüm merak ettiklerini sorma imkânı bulabildiler. Bir toplumun gücü kadınların gücü ile ölçülür. Bozkurt üreten ve öğrenmeye açık bir ilçemiz. Bayanlarımıza bu bilinçlendirme eğitimlerinde bana eşlik ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

“BÖYLE DUYARLI HEKİMLERİ GÖRMEK BENİ MUTLU EDİYOR”
Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ise, “Tekden Hastanesi’ni toplum sağlığına gösterdiği duyarlılığından dolayı bir kez daha kutluyorum. Günümüzde, hastalarını ve randevularını erteleyip, hiçbir beklentisi olmadan halka en değerli bilgileri vermek için çabalayan nitelikli hekimleri görmek beni heyecanlandırıyor. Demek ki insanlarımız hala değer sahibi” dedi.

“İNDİRİM PROTOKOLÜ İMZALANDI”
Bilinçlendirme eğitimlerinin ardından Bozkurtluların Denizli Tekden Hastanesi’nden alacakları sağlık hizmetlerinden indirimli yararlanmaları için Denizli Tekden Hastanesi ve Bozkurt Belediyesi arasında indirim protokolü de imzalandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı