Yaz mevsiminde güneş lekelerinden kurtulmanın yolu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yaz mevsiminde güneş lekelerinden kurtulmanın yolu

Yaz mevsiminde güneş lekelerinden kurtulmanın yolu

Özel Denizli Tekden Hastanesi Cildiye Polikliniği doktorlarından Uz.Dr. Ali Yaşar, özellikle yaz aylarında güneşe fazla maruz kalma sonucunda oluşan güneş lekelerinden kurtulmanın ve güneşin zararlı etkilerinden korunmanın yollarını açıkladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ağustos 2015 Salı, 10:24

Özel Denizli Tekden Hastanesi Cildiye Polikliniği’ni hizmete açtı ve Uz.Dr.Ali Yaşar Cildiye Polikliniğinde hasta kabulüne başladı.

denizli-tekden-cilt-lekeleri-dr-ali-yasar-ic-3 Biz de merak ettiğimiz konu olan, özellikle de yaz mevsiminde artan cilt lekeleri için neler yapılması gerektiğini Uz. Dr. Ali Yaşar’a sorduk.

Cilt lekeleri nasıl oluşur?
Cilt üzerinde yer yer beliren lekelenmeler, vücut ve yüz estetiğine gölge düşüren cilt problemlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Yüzde beliren lekelerin ciltte bulunan melanosit hücrelerinden kaynaklanır. Koyu içerikli olan melanin pigmentlerinin ciltte birikmesi neticesinde cilt lekelenmeleri meydana gelir. Farklı nedenlere bağlı olarak gelişen lekelenme problemleri, sadece kadınların değil erkeklerin de kâbusu olarak, oluşturduğu görüntüyle rahatsızlık hissedilmesine sebep oluyor. Ruh sağlığını olumsuz yönde etkileyerek, özgüven kaybına neden olan cilt lekelenmeleri, genetik miras olabildiği gibi başta uzun süre güneş ışığına maruz kalma, hormonal dengesizlik, hamilelik, doğum gibi nedenlere bağlı olarak da gelişebilmektedir. Fakat güneş lekelenmeleri için önlem alarak, bu sorununun önüne geçmek mümkün.

denizli-tekden-cilt-lekeleri-dr-ali-yasar-ic

“GÜNEŞİ SEVİN AMA ZARARLARINI DA İYİ BİLİN”

Güneşin etkilerinden nasıl korunabiliriz?
Güneş en büyük D vitamini kaynağımız, fakat sadece lekelenmelere değil, aynı zamanda cildin yaşlanmasına da neden oluyor. Bu yüzden güneşi sevmek ama zararlarını da bilerek hareket etmek gerekiyor. Hemen her yerde duyabileceğiniz öğle saatlerinde dik açıyla gelen güneş ışığından korunmak önemli ve her daim yüksek faktörlü ama içerisinde parfüm ve lekelenmeyi artıracak maddeler olmayan güneş kremlerini sürebilirsiniz. Eğer lekeye eğilimli, gözenekleri açık bir cildiniz varsa, mutlaka cilt tipinize uygun, yüksek koruma faktörlü ürünleri tercih etmelisiniz. Bol su için ve gözeneklerinize sabah saatlerinde birkaç buz eşliğinde tonik gibi uygulamalar yapın. Kısaca güneş lekelerini oluşmadan engellemek, yaz boyunca cilde iyi bakmak birinci kural.

denizli-tekden-cilt-lekeleri-dr-ali-yasar-ic-1

Güneşten kaçamadınız ya da farklı nedenle oluşmuş lekeleriniz varsa, hangi nedene bağlı olarak gelişirse gelişsin cilt lekelerinden kısmen veya tamamıyla kurtulmak mümkün. Yine de önlemler almak en mantıklısı.

Cilt lekelerinin tedavisinde uygulanan metotlar mevcuttur. Kişiye özel yapılandırılmış leke tedavileriyle etkili sonuçlar alabiliyoruz. Özellikle güneş lekeleri, doğum lekeleri, yaşlılık lekeleri tedavi edilebiliyor.

BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ
Tekden Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı ile 444 555 6 – 0 258 241 33 30 numaralı telefonlar ile www.tekdenhastaneleri.com internet adresi üzerinden ve denizlitekden@tekden.com.tr mail adresinden iletişim kurabilirsiniz.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı