Organlarıyla başka bedenlerde yaşayacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Organlarıyla başka bedenlerde yaşayacak

Organlarıyla başka bedenlerde yaşayacak

Geçirdiği trafik kazası sonucu aort damarı yırtılan ve beyin kanaması geçiren Mustafa Emre Taş, 4 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Ailesi tarafından organları bağışlanan Taş başka bedenlerde yaşayacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Aralık 2018 Cuma, 13:07

16 Aralık’ta Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde trafik kazası geçiren ve Sarıgöl Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Denizli Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Mustafa Emre Taş, aort damarı yırtılması sonucu Kalp Damar Cerrahi Kliniği’nde ameliyat edildi.

Operasyon sonrası yoğun bakıma kaldırılan ve 4 gün yaşam mücadelesi veren Taş’ın beyin ölümü gerçekleşti. Ailesiyle yapılan görüşmeler sonunda 15 yaşında hayata gözlerini yuman Mustafa Emre Taş’ın organları bağışlandı.

Organ bağışı sonrasında Bursa’dan gelen ekipler karaciğeri ve böbrekleri alırken, Pamukkale Üniversitesi’nden gelen ekipler de korneaları aldı. Alınan organlardan böbrekler İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, karaciğer Bursa Acıbadem Hastanesi’ne, kornealar da Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne gönderildi.

Sağlık Müdürü Berna Öztürk, genç yaşta oğullarını kaybeden Taş ailesine baş sağlığı diledi.

Öztürk, “Taş ailesi 15 yaşındaki çocuklarını trafik kazası sonucu kaybetti. Acılarını bağrına basarak beyin ölümü gerçekleşen çocuklarının organlarını bağışladılar. Organ bekleyen aileler adına kendilerine minnettarlığımı sunuyorum. Unutmayalım organ nakli ancak beyin ölümü gerçekleşen hastalardan yapılmaktadır. Bu yüzden bir kez daha herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı