94 yaşındaki Nuri Güler, Kasım’da korona oldu, sağlığına kavuştu, şimdi ilk doz aşısı yapıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

94 yaşındaki Nuri Güler, Kasım’da korona oldu, sağlığına kavuştu, şimdi ilk doz aşısı yapıldı

94 yaşındaki Nuri Güler, Kasım’da korona oldu, sağlığına kavuştu, şimdi ilk doz aşısı yapıldı

Merkezefendi’de yaşayan 94 yaşındaki Nuri Güler, Kasım ayında koronavirüse yakalandı. İlerleyen yaşına rağmen korona ile savaşını kazanan ve sağlığına kavuşan Nuri Dede’ye, şimdi de Kovid-19 aşısının ilk dozu uygulandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Mayıs 2021 Cuma, 12:17

Kasım ayında koronavirüs geçiren 94 yaşındaki Nuri Güler, aşı hakkı çıkar çıkmaz Denizli İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine aşı olma talebini iletti. Aşı için randevusunun oluşturulmasının ardından eve gelen sağlık ekibi tarafından genel durumu kontrol edilen ve gerekli muayeneleri yapılan Nuri Güler’e Sinovac aşısının ilk dozu yapıldı. Aşıdan sonra herhangi bir yan etki görülme ihtimaline karşı ekipler bir süre daha evde bekleyerek Güler’in durumunu izledi.

Nuri Güler’in oğlu Nazmi Güler babasını koronavirüsten korumak için aşı yaptırdıklarını söyledi ve eve gelen sağlık ekibine teşekkürlerini iletti.

Evinde aşılanmaktan memnuniyet duyduğunu belirten 94 yaşındaki Nuri Güler de, “94 yaşındayım. Evime kadar geldiniz. Aşımı yaptınız. Bugünümüze şükür. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin” dedi.

Merkezefendi İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Dr. Özlem Yılmaz da Nuri Güler’in koranavirüs aşısının ilk dozunu başarılı bir şekilde uyguladıklarını belirterek, “Nuri amcamız 6 ay önce kovid geçirmiş bir hastamızdı. Şuan aşı sırası geldiği için evinde sağlık kontrollerini yaptıktan sonra aşısını uyguladık ve aşı sonrası herhangi bir sağlık problemi oluşup oluşmayacağını bekliyoruz. Aşı pandemi döneminde en önemli silahımız. Önce temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymak şartıyla aşı sırası gelen tüm vatandaşlarımızın randevularını alarak aşılarını yaptırmalarını istiyoruz” dedi.

KORANAVİRÜSÜ BİRLİKTE MAĞLUP EDECEĞİZ
Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de Denizli’de aşılama çalışmalarının ilk günkü kararlılıkla ve büyük bir hızla devam ettiğini belirterek; “Ülkemizde koronavirüs süreci devletimizin aldığı tedbirler ve doğru kararlar, sahada uygulanan müdahaleler ile kontrol altında tutulmaya devam ediyor. Sahada da koronavirüs vakalarının görüldüğü ilk andan itibaren sağlık çalışanlarımız büyük bir fedakârlıkla çalışmalarını sürdürüyor. Bu mücadelede vatandaşlarımıza da büyük sorumluluklar düşüyor. Aşı sırası gelen bütün vatandaşlarımızın aşılarını mutlaka olmaları gerekiyor. Bazı vatandaşlarımızın aşı konusunda önyargıları ve kaygıları olduğunu duyuyoruz. Ekiplerimiz onlarla konuşarak aşının koranavirüs ile mücadelede önemi ve koruyuculuğu konusunda bilgilendirmeler yapıyor. Unutmayalım koronavirüsü yenebilmemiz için önce tedbirlere uyacağız sonrada aşılarımızı yaptıracağız. Gördüğünüz gibi ekiplerimiz ilimizde gerek filyasyon çalışmaları olsun, gerekse aşılama çalışmaları olsun ilçe ilçe, köy köy dolaşıyor. Siz de kurallara uyarak ve aşınızı yaptırarak sağlık çalışanlarımıza yardımcı olun. Koronavirüsü birlikte mağlup edelim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı