REKLAMI GEÇ

Ağız Sağlığı Haftası Denizli’de

Ağız Sağlığı Haftası Denizli’de

Colgate’in ağız ve diş sağlığı bilincini yaygınlaştırmak amacıyla Türk Periodontoloji Derneği ile geleneksel olarak gerçekleştirdiği Ağız Sağlığı Haftaları, 01–31 Ekim 2009 tarihleri arasında Denizli’de.

/ DENİZLİHABER / 9 Ekim 2009 Cuma, 16:18

Denizli’de de çok sayıda diş hekiminin gönüllü katılımıyla, “Hedef Mükemmel Ağız Sağlığı” sloganı ile gerçekleştirilecek Ağız Sağlığı Haftaları kapsamında isteyen herkes, ağız ve diş kontrolü yaptırma imkanı bulacak. Türkiye nüfusunun yüzde 26’sının diş hekimine hiç gitmediği sonucu dikkate alındığında proje, büyük önem taşıyor. 2008’de 5 bin hekimin
200 bin kişiyi muayene ettiği proje bu yıl 6 bin gönüllü hekimle 300 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor. Colgate, Türkiye’de ağız ve diş sağlığına verilen önemin artması ve bilinçli nesillerin yetişmesi için düzenlediği sosyal sorumluluk kampanyalarına 10 yıldır ara vermeden devam ediyor. Bu kampanyalardan biri olan ve Türk Periodontoloji Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirilen Ağız Sağlığı Haftaları, 01–31 Ekim 2009 tarihleri arasında çok sayıda diş hekiminin gönüllü katılımıyla Denizli’de de gerçekleşiyor. Mükemmel ağız sağlığının ve koruyucu diş hekimliğinin yaygınlaştırılmasının hedeflendiği Ağız Sağlığı Haftaları kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da isteyen herkes, gönüllü diş hekimlerinden randevu alarak ağız ve diş kontrolü yaptırabilecek, ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler edinecek ve muayene sonucunda Colgate diş fırçası ve diş macunu numunelerine sahip olacak. 2008 yılında ise 5 bin gönüllü diş hekiminin katılımı ile yaklaşık 200 bin kişinin ağız ve diş kontrolünün yapıldığı Ağız Sağlığı Haftaları kapsamında bu yıl 6 bin gönüllü diş hekimi ile 300 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor. “Hedef Mükemmel Ağız Sağlığı” sloganı ile yürütülecek Ağız Sağlığı Haftaları hakkında www.agizsagligihaftalari.com adresinden veya 0800 211 63 07 ve 0532 755 35 40 numaralı ücretsiz telefon hatlarından detaylı bilgi alınabiliyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı