REKLAMI GEÇ

Annelere bebek bakımı eğitimi

Annelere bebek bakımı eğitimi

Denizli Devlet Hastanesi Bebek Dostu Birimi, gebe ve yeni doğum yapmış annelere düzenlediği seminerler ile bebek bakım eğitimi veriyor.

/ DENİZLİHABER / 17 Haziran 2008 Salı, 00:00

Denizli Devlet Hastanesi Bebek Dostu Birimi, 32 haftayı doldurmuş gebeler ile yeni doğum yapmış ve emzirme sorunu yaşayan annelere bilgi veriyor. Bu eğitimlerde, anne sütünün faydaları, emzirme teknikleri, anne sütünün sağılması ve saklanma koşulları, bebek bakımı ile ilgili merak edilen tüm konuların ele alındığını belirten Başhekim Uz. Dr. Ramazan Canural, problemi olan annelerin 263 93 11 numaralı telefondan, 4036’yı tuşlayarak bilgi alabileceklerini söyledi.

Başhekim Canural, hastane olarak anne ve bebek eğitimine ayrı bir önem verildiğini belirterek, eğitimlerin devam edeceğini söyledi. Canural, “Eğitimler, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Beysun İstanbullu sorumluluğunda, bu konuda eğitim almış olan Bebek Dostu Hemşiresi Nihal Söyleyici tarafından veriliyor” diye konuştu. Birimin geçtiğimiz yıl yaklaşık 6 bine yakın anneye bilgilendirme hizmeti verdiğini söyleyen Canural, danışma hattından da 2 bine yakın anneye yardımcı olunduğunu ifade etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı