REKLAMI GEÇ

ARTIK BURALARDA SİGARA İÇMEK YASAK

ARTIK BURALARDA SİGARA İÇMEK YASAK

Sağlık Bakanlığı, 2015-2018 Tütünle Mücadele Eylem Planı düzenlemelerine göre artık havaalanı, otobüs terminali, tren garı ve AVM önlerinde sigara içilmeyeceğini açıkladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Şubat 2015 Cuma, 16:36

Çocuk parkları, hastane ve kapalı yerlerdeki sigara yasaklarına yeni alanlar daha eklendi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Tütün Kontrolü Uygulamaları” konulu genelgeyi imzalayıp illere gönderdi. 

Genelgeye göre; çocukların faydalandığı bütün açık alanlarda ve yürüyüş yolu, aletli egzersiz yapılan kısımlar gibi vatandaşların spor yaptığı alanlarda sigara içilmesine izin verilmeyecek.

5 METRE ŞARTI
Havaalanı, otobüs terminali, tren garı, alışveriş merkezi, sinema, tiyatro, sağlık kurum ve kuruluşları  gibi ayrıca toplu halde giriş çıkışın olduğu kapalı alan mahiyetindeki yerlerin giriş kapılarına asgari 5 metre mesafede sigara tüketilmesi engellenecek.

GİRİŞ KAPISINDAN EN AZ 10 METRE MESAFEDE
Kamu kurum ve kuruluşları, kendilerine ait açık alanların yalnızca belirlenmiş yerlerinde sigara tüketimine müsaade edecek. Bu alanlar, toplam açık alana oranının yüzde 30’dan fazla olmayacak ve giriş kapısından en az 10 metre mesafede olacak. Başka bir ifadeyle kamunun açık alanlarının yüzde 70’inde sigara içilemeyecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı