REKLAMI GEÇ

Berna müdür ev ev dolaşıyor

Berna müdür ev ev dolaşıyor

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlananların evlerini tek tek ziyaret edip, sorunlarının olup olmadığını soruyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Kasım 2018 Perşembe, 17:01

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk geçirdiği trafik kazası sonucu omurgası kırılarak felç olan ve yatağa bağımlı olarak 8 yıldır yaşamını devam ettiren 54 yaşındaki Cemile Çaylı ile beyne pıhtı atması sonucu felç geçiren yatağa bağımlı 59 yaşındaki Mehmet Pişkin’i evlerinde ziyaret etti.

Ziyaretlerden sonra bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Öztürk, Evde Sağlık Hizmetleri’nin hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibini, uygulamasını ve hastalığıyla ilgili gerekli bilgilerin hasta ve yakınlarına aktarılarak onların eğitimini kapsadığını söyledi. Verilen bu hizmetten kronik hastalığı nedeniyle yatağa bağımlı hastaların yararlanabildiğini anlatan Öztürk, “ Evde Sağlık Hizmeti almak isteyen hasta ve yakınlarımız 444 3833 numaralı Evde Sağlık Hizmetleri Ulusal Çağrı Merkezi’ni arayarak başvuru yapabilir. Çağrı merkezi hastanın bilgilerini aldıktan sonra ilgili koordinasyon merkezine yönlendirme yapar. Yönlendirmeden sonra Evde Sağlık Hizmetleri birimi hastayı evinde ziyaret eder, hastanın evde sağlık hizmetleri kapsamına alınıp alınmayacağına karar verir” dedi.

Diğer taraftan Denizli’de Evde Sağlık Hizmetlerinin 4 uzman hekim, 10 pratisyen hekim, 1 diş hekimi, 38 diğer sağlık personeli, 22 tıbbi sekreter ve şoförlerden oluşan toplam 75 kişilik ekiple 11 kamu hastanesinde yürütüldüğünün altını çizen İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk; “ Ekibimizle hastalarımızın takibinde yara pansumanları ve gerekli tetkiklerin yapılması, sürekli kullandıkları ilaç ve tıbbi malzemelerinin heyet raporlarının yenilenmesi, ihtiyacı olan hastalara psikolog ve diyetisyen desteği sağlanması yönünde tüm imkânlarımızı sunuyoruz. İlimizde 2006 yılında hizmet sunulmaya başlanan Evde Sağlık Hizmetlerine bu güne kadar 19 bin 645 hastamıza ulaşılmıştır. Tedavi programımız içinde son ay itibariyle 4 bin 39 aktif kayıtlı hastamız hizmetten yararlanmaktadır.” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı