REKLAMI GEÇ

Bu bitkiler sıcak tutuyor

Bu bitkiler sıcak tutuyor

Denizli’yi etkisi altına alan soğuk hava, bitkisel karışımlara rağbeti artırdı. Vatandaşlar, vücudu ısıtan, üşümeyi engelleyen bitkisel karışımlar hazırlamak için aktarlara akın ediyor.

Büşra Kuru / DENİZLİHABER / 10 Ocak 2015 Cumartesi, 14:42

Denizli son 50 yılın en soğuk kışını yaşıyor. Çoğu vatandaş ise soğuktan korunmak için bitki çaylarını tercih ediyor. Aktar Zehra Keçeli soğukların çok fazla yaşandığı bugünlerde vücudu sıcak tutan bitkiler olduğunu ancak bu bitkileri kullanırken ehil olan kimselere danışmak gerektiğini söyledi.

VÜCUDU SICAK TUTAN BİTKİLER
Keçeli, kışın gelmesi ve soğukların başlamasıyla birlikte en fazla tüketilen ve halk tarafından da çok bilinen bitkilerin zencefil, tarçın, zerdeçal, papatya, hatmi çiçeği ve ebegümeci olduğunu söyledi.
Özellikle zerdeçalın vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren bitkilerden olduğunu belirten Keçeli, “Toz tarçın, meyan kökü tozu, üzüm çekirdeğinden elde edilen karışım macun var. Şeker hastası olmayan kişiler günlük bir kaşık aldığında, gün boyu neredeyse üşüme etkisi olmaz. Ayrıca bu karışımın astım, bronşit, öksürük, balgam sökme gibi rahatsızlıklara da iyi geldiği belirtiliyor” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı