Bu da ambulans sedye - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Bu da ambulans sedye

Bu da ambulans sedye

Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne başvuran hastaların daha kaliteli hizmet almalarını sağlamak amacıyla düzenlemeler yapıldı. Yeni düzenlemelerin en çok dikkat çekeni ise servis çalışanlarının tasarladığı “Ambulans Sedye” oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Ağustos 2014 Perşembe, 17:07

Acil servise başvuran multitravmalı hastalara daha kaliteli ve nitelikle hizmet sunmak, hastaların güvenli transferini sağlamak, ikincil yaralanma ve ölüm oranını azaltarak hastaların iyileşme süresini kısaltmak ve hasta memnuniyetini arttırmak amacıyla Denizli Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde yeni uygulamalar başlatıldı.

Bu kapsamda hastaların acilden MR, Tomografi, Ultrason gibi görüntüleme cihazlarının çekimine güvenli transferini sağlamak amacıyla ‘Ambulans Sedye Uygulaması’ başlatılırken, yine hastaların doğru kimliklendirilmesi, bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi için ‘broşör, triaj, barkod okuyucu ile karekod uygulaması’ yapıldı.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Osman Acar da yapılan düzenlemeleri yerinde görmek amacıyla Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisi’ni ziyaret etti. Acar’a ziyareti sırasında İdari Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan ve acil çalışanları eşlik etti.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Osman Acar, yaralanma, beyin travması, kalp krizi, ağır yanıklar, koma gibi hayati öneme sahip durumlarda acillerde hızlı hareket etmenin önemini vurgulayarak, düzenlemelerin bu amaca hizmet ettiğini dile getirdi.

denizli-devlet-hastanesi-acil-servis-ambulns-sedye-ic

AMBULANS SEDYE
Genel Sekreter Acar, hastaların daha güvenli taşınması için Acil Servis çalışanları tarafından tasarlanan Ambulans Sedye’yi de ilgiyle inceledi. Acar, “Acil serviste multitravmalı hastaların hastane içerisinde gerektiğinde yoğun bakım, ameliyathane veya tetkik noktasında Tomografi, MR gibi görüntüleme cihazlarına hızlı bir şekilde ulaşması hayati tehlikesi açısından çok önemlidir. Acilde görevli arkadaşlarımız bu hastalarımızın en kısa sürede ve en uygun yere nakli konusunda taşınmasını hızlandırmak için ambulans sedye tasarladılar. Bu sedyeyle hastalarımız hastane içerisinde gerekli yerlere giderken diğer vatandaşlarımızı da rahatsız etmeden ve çarpmaları da engellenerek gitmesi sağlandı. Yine bir başka projede acil servise başvuran hastaların isimlerinin karıştırılması noktasında isim benzerliği olan ya da doğum yılı benzerliği olan hastaların tetkiklerinin, raporlarının karışmaması için kare kod uygulaması devreye girdi. Yine acil servise başvuran hastaların yönlendirilmesi noktasında levhalar, broşürler ve yerde bulunan yönlendirme işaretleri ile kolayca işlerini halletmesi sağlandı.  Bütün bu uygulamalar hastalarımızın işlerini kolayca yapması ve en hızlı şekilde tedavi görmesi için yapılmış uygulamalardır. Biz de bu uygulamaları yerinde gördük ve bu uygulamaların geliştirilebilmesi anlamında arkadaşlarımıza gerekli önerilerde bulunduk” dedi.

Denizli Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan da acil servise günlük ortalama bin kişinin geldiğini, bu kişilerin tedavilerinin daha hızlı yürütülebilmesi için yeni düzenlemeler yaptıklarını söyledi ve Genel Sekreter Op. Dr. Osman Acar’a Denizli Devlet Hastanesi’ne gösterdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı