REKLAMI GEÇ

Cinayete kurban giden 51 yaşındaki N.K.nın organları 3 kişiye hayat verecek

Cinayete kurban giden 51 yaşındaki N.K.nın organları 3 kişiye hayat verecek

Denizli’de silahla yaralanan ve kaldırıldığı Denizli Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybeden 51 yaşındaki N.K’nin karaciğeri ve böbrekleri organ bekleyen 3 hastaya umut olacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Haziran 2022 Salı, 15:51

Silahla yaralanma sonucu Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirilen N.K. ilk müdahalenin ardından yoğun bakım ünitesine alındı. 2 gün boyunca yoğun bakımda kalan ve tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybeden N.K’nin beyin ölümü gerçekleşti.

Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakli Birimi, aileden organ bağışına onay aldı. İzmir Organ ve Doku Koordinasyon Merkezi’nden gelen ekip tarafından karaciğer ve böbrekler alındı. Ankara, İzmir ve Antalya’da organ bekleyen hastalara gönderildi.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de organ bağışında bulunan aileye teşekkür ederek; “Organ bağışı, organ nakli bekleyen hastaların yeniden hayata tutunması için çok önemli. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü olarak organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak için kamu kurumlarında, pazaryerlerinde, işyerlerinde organ bağış eğitimleri düzenleyerek organ bağışının önemini vatandaşlarımıza anlatmaya çalışıyoruz ve vatandaşlarımızı organ bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Ben aileye baş sağlığı diliyorum ve hayattayken organ bağışında bulunduğunu beyan ederek bağışta bulunan ve yakınlarını kaybettikten sonra acılarını bir kenara bırakarak organ bekleyen hastalara umut olan tüm ailelere tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı