Çocuk sahibi olmak isteyenlerin adresi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çocuk sahibi olmak isteyenlerin adresi

Çocuk sahibi olmak isteyenlerin adresi

Denizli Devlet Hastanesi İnfertilite Merkezi tıbbi uygulamalarda edindiği bilgi ve tecrübelerini bilimsel ortamlara da aktararak ulusal ve uluslararası arenada adını duyuruyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Kasım 2018 Salı, 14:47

Denizli’de çocuk sahibi olmak isteyen ailelere umut olan ve 2 bin 551 dosyalı hastadan 377’sini çocuk sahibi yapan Denizli Devlet Hastanesi İnfertilite Merkezi, ulusal ve uluslararası platformda da adından söz ettiriyor.

8 yıl önce faaliyete geçen İnfertilite Merkezi’nde görevli Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji Uzmanları Dr. Mehmet Caner Özer ve Dr. Murat Serkant Ünal tarafından hazırlanan 4 bilimsel tebliğ, 3 derleme makale, 1 araştırma makalesi çeşitli ulusal ve uluslararası dergide yayımlandı.

Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji Uz. Dr. Mehmet Caner Özer İnfertilite Merkezi’nde çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin tetkikleri, infertilite tedavisi ve gerekirse İnseminasyon (aşılama) işlemlerinin yapıldığını söyledi. Merkezde yürütülen bilimsel çalışmalardan bahseden Özer; “Kök hücrelerle ilgili yaptığımız çalışma SCI-Expended kapsamında yurtdışında bir dergide ve ulusal kongrede yayımlandı. Aşılama ve üreme hücreleriyle ilgili yaptığımız çalışma Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği, Üreme Tıbbi ve Cerrahisi Derneği ve Türk Histoloji ve Embriyoloji Derneği kongrelerinde kabul edilip yayınlandı. Yine üreme hücreleri ve kısırlık tedavileriyle ilgili makaleler Androloji Dergisi ve Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Dergisi’nde yayımlandı. Bütün bu bilimsel yazılarla Denizli Devlet Hastanesi İnfertilite Merkezi başarılı tıbbi uygulamalarının yanında bilimsel çalışmalarla da adından söz ettiriyor. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerimizi merkezimize bekliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı